Lato to nie tylko czas wakacyjnej beztroski – to również okres, w którym Twój dom szturmują komary, muchy i inne latające owady, umiejące skutecznie uprzykrzyć życie. Jeżeli zastanawiasz się, jak sobie z nimi radzić, przeczytaj nasz krótki poradnik! Jako specjaliści ze Szczecina od osłon okiennych, w tym żaluzji i rolet znamy doskonałe sposoby na ochronienie Twojego domu przed takimi nieproszonymi gośćmi.

Nierówna walka z insektami

Owady latające, takie jak komary czy osy, pełnią ważną funkcję w środowisku naturalnym. We wnętrzu Twojego domu są jednak zupełnie niepotrzebne, a wręcz niepożądane. Jak się ich pozbyć? Najprostszym sposobem wydaje się użycie środków chemicznych, jednak w rzeczywistości jest to bardzo zły pomysł. Nie zapominaj, że tego rodzaju produkty muszą być ostrożnie stosowane, przez co wymagają z Twojej strony sporo uwagi. Znacznie lepszym, skuteczniejszym, a przy tym bardziej ekologicznym rozwiązaniem na walkę z komarami są roletyżaluzje, a przede wszystkim moskitiery Fabrollo. Dzięki nim możesz odnieść szereg korzyści, na przykład:

  • raz na zawsze rozwiązać problem nieproszonych, latających gości – zamiast walczyć z insektami w domu, po prostu zatrzymasz je za oknem,
  • oszczędzić czas i pieniądze, jakie musiałbyś wydać na kupowanie i wielokrotne stosowanie środków chemicznych,
  • ochronić środowisko naturalne – nie zapominaj, że preparaty przeciw komarom szkodzą również innym organizmom, np. pożytecznym owadom, ptakom, a także ludziom. Moskitiery całkowicie eliminują to zagrożenie.

Do wyboru, do koloru

W sklepach z roletami żaluzjami możesz nabyć moskitiery przeznaczone do montażu na różnych rodzajach okien, na przykład:

  • klasycznych,
  • dachowych,
  • balkonowych.

Dzięki temu masz szansę skutecznie ochronić przed uciążliwymi insektami całe wnętrze Twojego domu. Wystarczy, że zamontujesz tego rodzaju ochronę i będziesz mógł po prostu zapomnieć o tym problemie.

Nie tylko do domu

Warto mieć na uwadze fakt, że za pomocą moskitier możesz ochronić nie tylko dom lub mieszkanie. Da się je zamontować także na ogrodowej altanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł cieszyć się wieczorami spędzanymi na świeżym powietrzu bez obaw, że Ty lub Twoi goście zostaniecie pogryzieni przez komary czy inne insekty.

Jakie są rodzaje moskitier?

Na rynku dostępnych jest wiele typów tego rodzaju siatek. Taka różnorodność może nieco utrudniać dokonanie wyboru, ale jednocześnie sprawia, że można zamontować je niemal na każdym oknie. Do najczęściej stosowanych modeli należą:

Moskitiery ramkowe

Jest to najprostsze z dostępnych rozwiązań, polecane do okien o klasycznym kształcie. W tym przypadku siatka jest umieszczona na specjalnej ramie. Taka struktura moskitiery powoduje, iż jest ona łatwa zarówno w montażu, jak i w demontażu. Warto pamiętać, że tego rodzaju konstrukcję należy zdejmować na zimę.

Moskitiery rolowane

Są one przeznaczone do montażu na drzwiach balkonowych oraz na zwyczajnych oknach. Co ważne, da się je zamocować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dodatkową zaletą tego modelu jest fakt, że po zwinięciu siatka zostaje schowana w specjalnej kasecie, dzięki czemu jest doskonale chroniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy wiatr.

Moskitiery przesuwne

Ten typ umieszczany jest na specjalnych prowadnicach. Takie moskitiery, ze względu na swoją konstrukcję, najlepiej sprawdzają się w dużych wnękach okiennych.

Moskitiery wahadłowe

Zostały stworzone z myślą o zamontowaniu na drzwiach balkonowych lub wejściowych. Dla większego komfortu użytkowania moskitiery wyposażone są w samozamykające się zawiasy oraz listwy magnetyczne. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o ich każdorazowym zamykaniu – wychylone z pierwotnej pozycji, szybko do niej wracają, stwarzając barierę dla insektów.

Co możesz zyskać?

Decydując się na zamontowanie moskitier w oknach i drzwiach swojego domu, możesz skutecznie ochronić go przed inwazją komarów i innych latających owadów. Tego rodzaju rozwiązanie w żaden sposób nie ograniczy widoczności ani nie zmieni estetyki wnętrz, a jednocześnie uwolni Cię od towarzystwa uciążliwych owadów. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom będzie Ci łatwo wybrać odpowiedni dla siebie model.

Moskitiery Fabrollo – chroń siebie i swój dom

Jeżeli szukasz moskitier doskonałej jakości i zastanawiasz się, gdzie je kupić, sprawdź ofertę. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz w niej propozycje, które przypadną Ci do gustu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami lub przyjdź do biura w Szczecinie w dzielnicy Prawobrzeże. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.