Moskitiery to siatki z mikroskopijnymi otworami, które stanowią popularne rozwiązania w domach i mieszkaniach narażonych na częste inwazje owadów. Ochrona przed insektami to najważniejszy – choć niejedyny – powód ich stosowania. Pod uwagę warto wziąć również inne zalety tego typu konstrukcji. Jakie argumenty przemawiają za umieszczaniem moskitier w oknach?

Ochrona przed wieloma szkodliwymi czynnikami

Warto przede wszystkim podkreślić to, że moskitiera stanowi barierę zabezpieczającą przed wieloma niechcianymi czynnikami wkradającymi się do mieszkania z zewnątrz. Oprócz niezwykle irytujących owadów, takich jak muchy, komary i ćmy, należy także wspomnieć o zatrzymywaniu mniejszych i większych zanieczyszczeń w tym kurzu i pyłków. Dlatego to rozwiązanie nie tylko dla osoby, która boi się pająków, ale również dla alergików. Stosowanie tych akcesoriów okiennych jest korzystniejsze dla zdrowia niż wszelkie środki owadobójcze. W ich składzie często znajdują się czynniki, które mogą niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Zakup moskitiery opłaca się znacznie bardziej niż kupowanie preparatów na insekty. Tego typu wyposażenie można również dokładnie dopasować do danej ościeżnicy. Alternatywne rozwiązanie stanowią rolety okienne (rzymskie, dzień-noc, materiałowe), żaluzje drewniane lub plisy na wymiar.

Różne rodzaje moskitier do wyboru

To akcesorium okienne można dopasować do ramy na wiele sposobów. Warto wcześniej dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje moskitier. Wśród nich można wyróżnić takie jak:

  • ramkowa – w sam raz do okien o standardowym kształcie, wykonywana na wymiar i montowana bez konieczności robienia dziur w ościeżnicy,
  • wahadłowa – przeznaczona głównie do drzwi wejściowych lub balkonowych, jako że ma zawiasy oraz listwę magnetyczną,
  • rolowa – obsługiwana podobnie jak rolety, czyli z możliwością schowania w kasecie, dzięki czemu jest chroniona przed trudnymi warunkami panującymi na przykład w czasie zimy,
  • przesuwna – porusza się po prowadnicach, dlatego montuje się ją głównie na wnękach okiennych.

Tylko wysoce trwałe moskitiery

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór moskitier, które doskonale nadają się do zastosowania zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Produkty są wykonywane na zamówienie, dlatego zawsze są idealnie dopasowane do danego okna. Mamy również wysokiej jakości plisy i rolety wewnętrzne – już teraz zapoznaj się z ich właściwościami. Oferujemy profesjonalny montaż naszych produktów w Szczecinie (Prawobrzeże) i okolicach.