Zastanawiasz się, co będzie lepsze do dekoracji okna – rolety wewnętrzne czy tradycyjne zasłony? Pomimo że te drugie wciąż są bardzo popularne w Polsce, coraz więcej osób decyduje się na nowocześniejsze rozwiązania. U nas możesz zamówić m.in. plisy i żaluzje drewniane oraz materiałowe, które w Szczecinie dostarczymy Ci na miejsce i profesjonalnie zamontujemy. Poznaj 3 najważniejsze powody, dlaczego będziesz z nich bardziej zadowolony niż z klasycznych zasłon.

Rolety okienne – 3 powody, dla których sprawdzą się lepiej niż zasłony

W naszym kraju ozdabianie okien za pomocą firanek i zasłon wciąż jest bardzo popularne. Takie dekoracje doskonale komponują się z tradycyjnym wystrojem wnętrz i uznawane są za najbardziej przytulne i efektowne. Z każdym rokiem jednak przybywa zwolenników nowocześniejszych rozwiązań takich jak np. rolety rzymskie, żaluzje pionowe i poziome czy plisy. Konstrukcje te, podobnie jak zasłonki mają na celu zapewnienie prywatności oraz pomoc w ochronie wnętrz przed promieniowaniem słonecznym. W praktyce oba rodzaje przesłon okiennych pełnią te funkcje bardzo dobrze, jednak w przypadku rolet możesz liczyć na dodatkowe korzyści.

Idealne, by podkreślić nowoczesny styl wnętrza

Masz mieszkanie urządzone w nowoczesnym stylu np. industrialnym, minimalistycznym lub skandynawskim? Do dekoracji okien wybierz zatem któryś z rodzajów żaluzji, ponieważ najlepiej współgrają z taką aranżacją wnętrz. Wszystkie wyróżniają się prostotą i wysmakowaną elegancją, dlatego świetnie uzupełniają wystrój, a nie stają się jej dominującym elementem jak ciężkie zasłony.

Tego rodzaju ozdoby szczególnie dobrze prezentują się na modnych, dużych przeszkleniach, ponieważ dzięki nim można znacznie lepiej wyeksponować widok rozciągający się na zewnątrz. Do okien panoramicznych polecamy rolety dzień-noc, do tych mniejszych natomiast efektowne i praktyczne plisy. Ze względu na duży wybór wzorów i kolorów perfekcyjnie dopasujesz je do ścian, czy tapicerki meblowej.

Większe możliwości w zakresie regulacji oświetlenia pomieszczenia

Oprócz funkcji ozdobnej przesłony okienne powinny przede wszystkim zapewniać możliwość zabezpieczenia wnętrza przed wnikaniem światła słonecznego w dzień lub blasku ulicznych latarni w nocy. Z tym drugim problemem doskonale radzą sobie zarówno zasłony, jak i żaluzje. Jednak w dzień znacznie praktyczniejsze okazują się te drugie dekoracje, a szczególnie plisy, proste rolety materiałowe oraz typu dzień-noc.

Dzięki ich specyficznej konstrukcji możesz perfekcyjnie wyregulować stopień nasłonecznienia wnętrza – można je bowiem opuścić na dowolną wysokość, pozostawiając odsłonięty większy lub mniejszy fragment szyby. Przez to można skutecznie chronić pokój przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem, a jednocześnie wciąż korzystać z naturalnego światła przydatnego do codziennych czynności.

Taka funkcja jest szczególnie przydatna w pokoju dziecięcym i domowym biurze, gdy chcesz wyregulować światło dzienne potrzebne do pracy lub nauki przy biurku. Niestety przy pomocy zasłon jest to znacznie trudniejsze.

Prosty sposób na powiększenie pokoju

Zasłony to bardzo dekoracyjna ozdoba okna, jaka sięga podłogi i którą mocuje się na karniszu w pewnej odległości od szyby, fantazyjnie przypinając żabkami w celu uzyskania efektu marszczeń i fal. Właśnie dlatego ten rodzaj przesłony zajmuje sporo miejsca w pokoju, co jest szczególnie widoczne w małych pomieszczeniach. Doskonale wiedzą o tym właściciele mieszkań w blokach, w których zasłonki potrafią optycznie pomniejszyć i tak już niewielkie wnętrza.

W takich miejscach znacznie lepiej sprawdzają się rolety i plisy mocowane bezpośrednio przy ramie okiennej. Ich warstwa materiałowa niemal idealnie przylega do szyby i zasłania wyłącznie przeszklenie, a nie fragmenty ścian wokół okna. Takie dekoracje o mniejszym formacie nie przytłaczają więc wnętrza, a ponadto umożliwiają praktyczne wykorzystanie miejsca pod oknem i obok niego, gdzie można postawić np. niewielką komodę, skrzynię z zabawkami, czy wąski narożny regał na książki. Przy tradycyjnych zasłonach jest to zazwyczaj niemożliwe.

Zamów nowoczesne rolety na wymiar w Fabrollo

Przekonaliśmy Cię, że nowoczesne przesłony okienne są lepsze od klasycznych zasłon? Sprawdź zatem ofertę naszej firmy oraz atrakcyjny cennik i wybierz żaluzje do swojego domu lub mieszkania. U nas zamówisz wysokiej jakości i najmodniejsze rolety na wymiar, plisy oraz moskitiery, które w Szczecinie dostarczymy Ci pod dowolny adres. Dojeżdżamy do każdej dzielnicy miasta, również na Prawobrzeże. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepszy rodzaj przesłon na okna. Gwarantujemy, że po ich montażu już nigdy nie wrócisz do zasłonek!