W łazience jak nigdzie indziej potrzebne są dobre zasłony okienne. W tej roli doskonale sprawdzają się rolety – są odporne na wilgoć, łatwe w czyszczeniu i do tego zapewniają odpowiedni poziom prywatności. Czym kierować się przy ich wyborze?

Wyposażanie łazienki – o czym pamiętać?

Aranżacja łazienki to wyzwanie. Meble i akcesoria łazienkowe są narażone na działanie wilgoci, zmiennych temperatur i oparów, co sprzyja osadzaniu się bakterii. Dlatego rolety do łazienki powinny być odporne na te czynniki. Decyduje o tym głównie materiał, z jakiego zostały wykonane. W naszym sklepie w Szczecinie oferujemy rolety wewnętrzne wykonane ze sztucznego materiału odznaczającego się wysoką jakością. Gładkie tworzywo sprawia, że zabrudzenia i niepożądane drobnoustroje można łatwo usunąć poprzez przetarcie lamelki suchą ściereczką lub gąbką. Poza tym rolety zapewniają odpowiedni stopień zaciemnienia, czyli pełne zasłonięcie. Na ten element należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli okna łazienki wychodzą na ulicę lub na podwórko sąsiadów. Mniejsza przepuszczalność światła to również lepsza ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać rolety?

Ten rodzaj zasłon okiennych odznacza się takimi zaletami jak:

  • wytrzymałość,
  • możliwość dostosowania do oczekiwań klienta,
  • atrakcyjna cena,
  • wybór pomiędzy różnymi modelami.

Biorąc pod uwagę wcześniej wymienione kryteria, można powiedzieć, że dwa najlepsze rozwiązania do łazienki to rolety z materiału albo modele dzień-noc.

Rolety wyposażenie łazienki

Rolety materiałowe

Modele z materiału cieszą się największym powodzeniem ze wszystkich produktów w naszej ofercie. Decyduje o tym ich uniwersalność. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Wybór tego wyposażenia oznacza również dostęp do wielorakiej kolorystyki i wzornictwa. Dzięki temu akcesoria można swobodnie dopasować do wystroju pomieszczenia. Istnieją dwie opcje montażu rolet – w prowadnicy lub w formie wolnowiszącej. Nasza firma oferuje również profesjonalną instalację przysłon okiennych.

Rolety materiałowe dzień

Rolety dzień-noc

To propozycja dla osób szukających zasłon, których przepuszczalność można ustawić zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Rolety dzień-noc składają się z naprzemiennie ułożonych pasów materiału przepuszczającego i zaciemniającego. Dzięki temu do pomieszczenia może przedostawać się światło. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się osoby, których łazienka jest mała, a okna są zorientowane na północ. W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami.