Planujesz kupno przesłon okiennych? Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze! Podpowiadamy, jak znaleźć najlepsze rolety materiałowe w Szczecinie i co decyduje o jakości tego produktu. Dzięki naszym wskazówkom bez problemu dopasujesz parametry, wzory i kolory.

Rolety wewnętrzne – kryteria wyboru

Na początku odpowiedz sobie na jedno pytanie: dlaczego chcesz kupić rolety okienne? Wśród najczęściej wymienianych przez klientów funkcji tego produktu znajdują się:

 • skuteczne zaciemnienie wnętrza pokoju na czas snu,
 • ochrona przed spojrzeniami sąsiadów,
 • osłona przed słońcem, które nagrzewa pomieszczenia i uporczywie świeci w oczy,
 • udekorowanie wnętrza i urozmaicenie wystroju.

Jak upewnić się, że wybrane rolety i żaluzje będą dobrze radzić sobie z wyżej zakreślonymi zadaniami? Przede wszystkim warto korzystać z usług specjalistycznych sklepów (https://fabrollo.pl/rolety-wewnetrzne-szczecin/), które mają największe doświadczenie i najbardziej rozbudowany asortyment. Przeglądając ich oferty, można szybko zauważyć różnice między poszczególnymi modelami rolet, które przeznaczone są do różnych typów pomieszczeń.

Kolor i materiał

Czy wiesz, że im ciemniejsze rolety wewnętrzne, tym mniejsza przepuszczalność światła? Jeśli pracujesz w systemie zmianowym i często odsypiasz za dnia, w Twojej sypialni sprawdzą się ciemne materiały. Dzięki nim bez żadnego problemu stworzysz optymalne warunki do wypoczynku. Takie rozwiązanie sprawdza się również w przypadku:

 • blokowania światła neonów i latarni ulicznych,
 • chłodzenia pomieszczeń narażonych na silne promieniowanie słoneczne,
 • organizowania seansów kina domowego.

Kupując rolety w Szczecinie możesz liczyć na urozmaicone wzorniki. Wybór ciemnych barw jest naprawdę duży, dzięki czemu nie musisz ograniczać się do czerni i granatu. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie przejrzystości materiału w praktyce. Wystarczy wziąć próbkę i skierować arkusz w stronę światła. Zawsze warto też wstępnie porozmawiać na ten temat ze sprzedawcą, który dobierze optymalne parametry produktu.

Aranżacja wnętrza

Wygląd okien wpływa na estetykę całego pokoju. Czasami wystarczy zamontować nowe rolety rzymskie, by odświeżyć wnętrze i zmienić panującą w nim atmosferę. Warto obejrzeć przykładowe realizacje (https://fabrollo.pl/#realizacje) i zainspirować się wybranymi motywami. W salonach świetnie będą prezentować się jasne i kolorowe rolety. Jak dobrać je do wystroju? Można to zrobić poprzez:

 • dopasowanie do kolorystyki pozostałych elementów pomieszczenia,
 • zastosowanie silnego kontrastu.

Chcesz się wyróżnić i stworzyć oryginalne, kreatywne wnętrze? Wykorzystaj kolor czerwony, żółty lub zielony. A może szukasz neutralnych i eleganckich dekoracji? Wówczas idealne będą modne odcienie beżu i szarości. Jeśli chcesz, możesz kupić własny materiał i zlecić firmie wykonanie rolet wewnętrznych na indywidualne zamówienie. Ciekawą propozycją jest zastosowanie różnego rodzaju wzorów na tkaninach. Mogą mieć charakter klasyczny lub nowoczesny.

Odpowiedni wymiar

Prawidłowe wymierzenie okna to podstawa. Na szczęście zamawiając rolety w Szczecinie na Prawobrzeżu możesz skorzystać z pomocy fachowców, którzy zajmą się tym zadaniem. Pamiętaj, że zbyt duży produkt i nadmiernie wystające elementy będą blokować otwieranie okna. Niekiedy potrzebne jest zastosowanie rozwiązań niestandardowych. Jeśli potrzebny jest Ci nietypowy kształt, wybierz rolety na wymiar. Tylko wtedy masz pewność, że osłona będzie w pełni dopasowana do Twoich potrzeb.

Przy wysokich oknach modele rzymskie możesz zastąpić montując rolety dzień noc(https://fabrollo.pl/rolety-dzien-noc/). Regulowane pasy materiału doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie i przy dużych drzwiach tarasowych. Zapewniają optymalną ochronę przed słońcem i sztucznymi światłami miasta.

Montaż rolet

O co pytać, kupując rolety i żaluzje? Warto dowiedzieć się więcej na temat:

 • montażu produktu,
 • czasu realizacji zlecenia,
 • zasad wyceny i dostępnych rabatów.

Cennik rolet powinien być przejrzysty. Jeszcze przed skontaktowaniem się ze sprzedawcą możesz wstępnie ustalić swój budżet. Montaż przesłon okiennych najlepiej powierzyć specjalistom, którzy mają odpowiednie narzędzia i tak przydatne w tym fachu doświadczenie. Pracownicy firmy poinformują Cię, w jaki sposób korzystać z rolet rzymskich. Prawidłowe zasłanianie i odsłanianie okna pozwoli zapobiec wielu awariom, które często wiążą się na przykład ze zbyt mocnym ciągnięciem łańcuszka przesłony.

Najlepsze rolety okienne

Jesteś gotowy na zakup rolet i żaluzji? Powyższe porady na pewno ułatwią Ci to zadanie! Zachęcamy również do regularnego śledzenia poradników i kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie pomogą wybrać najlepsze rolety materiałowe w Szczecinie i odpowiedzą na wszystkie pytania.