Aranżacja okien to kluczowa decyzja podczas urządzania domu lub mieszkania. Od tego zależy estetyka całego wnętrza, a przede wszystkim – wygoda domowników. Jednym z uniwersalnych rozwiązań są rolety. Ich wysoka użyteczność, komfort obsługi oraz design przekonują nawet wielbicieli klasycznych zasłon i firanek. W jaki sposób zadbać o to, aby roleta i okno stanowiły zgrany duet? Korzystając z oferty naszego sklepu z roletami, możesz liczyć na duży wybór różnego rodzaju akcesoriów okiennych. Co warto wiedzieć przed zakupami? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

Planowanie to podstawa

Dobór rolet należy zacząć od określenia ilości dostępnego miejsca oraz sposobu, w jaki chce się zamontować akcesoria. Podczas pomiaru okna należy również wziąć pod uwagę przestrzeń wokół niego – czyli to, czy dana roleta będzie mogła zostać przytwierdzona do sufitu, ściany lub ramy okiennej. Takie działanie pozwala również podjąć najlepszą decyzję przy wyborze pomiędzy montażem inwazyjnym i bezinwazyjnym. Wówczas warto uwzględnić charakter danej aranżacji. Do pomieszczeń w eleganckim stylu pasują zupełnie inne akcesoria niż do tych o nowoczesnym designie. Poza tym należy zwrócić uwagę na tworzywo – rolety zewnętrzne muszą być bardziej wytrzymałe niż modele wewnętrzne.

Jaki rodzaj rolet wybrać?

Rolety materiałowe

Najczęściej stosowane rozwiązanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Powstają z wysokiej jakości materiałów dostępnych w dowolnym kolorze lub wzorze. Do wyboru są modele umieszczone w prowadnicy albo wolnowiszące.

Rolety dzień-noc

Modele dzień-noc to doskonałe wyważenie pomiędzy zapewnieniem odpowiedniego poziomu dyskrecji i jednoczesną jasnością w pomieszczeniu. Składają się z naprzemiennie ułożonych pasów wykonanych z materiału przepuszczającego światło i zaciemniającego. Odznaczają się uniwersalnym wyglądem, dlatego dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych.

Rolety rzymskie

Wyglądają niezwykle elegancko, dlatego spodobają się osobom z wysokimi wymaganiami pod względem estetyki. Użytkownik może swobodnie operować ich ustawieniem, dzięki czemu ma kontrolę nad ilością promieni słonecznych wpadających do środka.

Polecamy skorzystanie nie tylko z szerokiej oferty naszych rolet, żaluzji i plisów, ale również z usługi profesjonalnego montażu.