Żaluzje wykonane z drewna to rozwiązanie uniwersalne. Ten szlachetny materiał prezentuje się wspaniale w niemalże każdym wnętrzu. Szczególnie obecnie, kiedy w branży dekoratorskiej chętnie wykorzystuje się drewniane elementy, liczba użytkowników takich żaluzji nieustannie rośnie. Jednak jeśli chcemy, aby rzeczywiście zdobiły one nasze okna, a nie były tylko nośnikiem kurzu, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.

Urzekające piękno drewna

Wykorzystując rolety drewniane, zyskujemy nie tylko ochronę przed intensywnym słońcem czy ciekawskimi sąsiadami, ale też wspaniałą dekorację naszych okien. Drewno jest niezwykle wytwornym materiałem, dzięki naturalnym słojom i sękom prezentuje się znakomicie, dodając każdemu wnętrzu charakteru. Warto też pamiętać, że drewno jest szalenie wytrzymałym, długowiecznym tworzywem, dlatego odpowiednio pielęgnowane żaluzje będą nam służyć przez wiele lat.

Wypowiedz wojnę kurzowi

Nawet jeśli nie jesteśmy bałaganiarzami, to i tak w regularnych odstępach czasu musimy organizować większe porządki. Jednym z głównych wrogów czystości w naszym domu jest kurz, który osadza się praktycznie na każdej powierzchni. Szczególnie dotyczy to przedmiotów, z których rzadko korzystamy. Żaluzje ze względu na swoją konstrukcję są ulubionym łupem kurzu, który osadza się na lamelach, szpecąc ich wygląd. Niestety żaluzje drewniane, których powierzchnia jest często lekko chropowata, są szczególnie podatne na kurz, dlatego należy pamiętać o ich regularnym przecieraniu. W tym celu najlepiej się sprawdzi specjalna szczotka do czyszczenia żaluzji, zaopatrzona w kilka prętów pokrytych mikrofibrą, które ścierają kurz z kilku lameli naraz, jednocześnie z obu stron. W przypadku żaluzji drewnianych nie jest zalecane stosowanie wody. Dlatego w razie bardziej uporczywego brudu najlepiej wykorzystać w tym celu specjalny preparat do pielęgnacji powierzchni wykonanych z drewna. Na czyszczenie żaluzji warto przeznaczyć słoneczny dzień, wówczas kurz będzie dla nas bardziej widoczny.

Zachowaj czystość na dłużej

Istnieją jednak sposoby na to, aby w znacznym stopniu zmniejszyć ilość kurzu osadzanego na żaluzjach. W tym celu należy do ich pielęgnacji wykorzystywać specjalne preparaty, które przeciwdziałają ponownemu osadzaniu się pyłu. Tworzą one specjalną, antystatyczną powłokę na powierzchni czyszczonego materiału utrzymującą się przez wiele dni. Wybierając specyfik tego typu, najlepiej sięgnąć po produkt dodatkowo nabłyszczający drewno, dzięki czemu nasze żaluzje będą prezentować się jeszcze lepiej.

Sprawdź naszą ofertę rolet