Własny ogród lub działka to marzenie wielu osób. Każdy właściciel choćby skrawka zieleni wie jednak, że chwile relaksu wśród natury zazwyczaj są okupione ciężką pracą. Niekiedy mogą je również zakłócać uciążliwe owady. Wówczas można schronić się np. w altanie, ale wcześniej warto wyposażyć ją w moskitiery. Jakie? Sprawdź!

Jak ochronić się przed owadami w ogrodowej altanie?

Położenie wśród zieleni sprawia, że relaks w altanie może być niemożliwy ze względu na atakujące owady. Można stosować odstraszające je preparaty chemiczne, które nie są jednak obojętne dla naszego zdrowia. Z kolei ich naturalne odpowiedniki rzadko są wystarczająco skuteczne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie do przedostawania się owadów do wnętrza altany. Jak tego dokonać?

Wiele osobników skutecznie powstrzymają rolety materiałowe, firany, a nawet żaluzje drewniane, jednak najlepszym rozwiązaniem są moskitiery, które powstały właśnie w celu ochrony przed insektami. Są skuteczne, a jednocześnie wygodne w stosowaniu. Nie ograniczają bowiem przepływu powietrza ani widoczności.

Moskitiera do altany na okna i drzwi

Moskitierą można zabezpieczyć zarówno okna, jak i drzwi. W tym pierwszym przypadku sprawdzi się przede wszystkim wariant ramkowy – idealnie dopasowany pod względem rozmiaru do wielkości otworu okiennego. Dzięki temu zapewnia skuteczną barierę, przez którą nie przedostanie się żaden insekt. Moskitiera ramkowa jest również bardzo łatwa w montażu. W Fabrollo możesz zamówić nie tylko dowolny wymiar, ale także kolor ramki i siatki. Dzięki temu całość będzie prezentować się estetycznie.

Wejście do altany pomoże zabezpieczyć np. specjalna moskitiera wahadłowa. Dzięki wyposażeniu w listwę magnetyczną umożliwia swobodne wchodzenie i wychodzenie z pomieszczenia, samoczynnie zamykając się po każdym przejściu i tworząc solidną barierę nawet dla małych owadów. Fabrollo oferuje rozwiązanie wyróżniające się wyjątkową skutecznością, a także trwałością. Siatka jest odporna na zniszczenia mechaniczne, a także rozmaite warunki atmosferyczne.

Podsumowanie

Pamiętaj, że w ofercie Fabrollo znajdziesz nie tylko niezawodne moskitiery, które pozwolą Ci cieszyć się czasem spędzonym na działce lub w ogrodzie. W katalogu mamy również wiele typów rolet, w tym popularne warianty dzień-noc i rzymskie. Proponujemy także plisy, żaluzje i inne osłony okienne. Zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia cennika w szczególności Klientów ze Szczecina i okolic!