Aranżując pokój dla swojej pociechy, zwykle zwracamy uwagę na takie elementy jak wybór mebli, kolory ścian i podłóg. Często natomiast pomijamy okno, nie zdając sobie sprawy, że jest ono tak samo istotnym elementem wystroju. Starannie dobrana tkanina może nie tylko chronić wnętrze pokoju przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale także ocieplić pomieszczenie i nadać mu przytulnego charakteru.

Aranżacja okna w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy jest przestrzenią przeznaczoną przede wszystkim do zabawy oraz nauki. Dlatego jego urządzenie wymaga szczególnej uwagi, tak, abyśmy mogli zapewnić maluchowi w pełni komfortowe warunki. Na pewno trzeba pamiętać o dostępie naturalnego światła, który jest bardzo ważny dla dzieci w każdym wieku. Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone, ale też mieć możliwość zaciemnienia. Pod tym względem doskonale sprawdzają się rolety dzień noc, które są dostępne na rynku w szerokiej gamie kolorów. Poza tym, że pozwalają regulować wpadające do pokoju światło, to też umożliwiają kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu.
Żaluzje i rolety w pokoju dziecięcym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup rolet rzymskich, czy wspomnianych wyżej dzień noc, warto zwrócić szczególną uwagę na ich kolor oraz stylistykę. Do pokoju malca świetnie nadają się produkty zdobione kolorowymi, wesołymi motywami, które nie tylko pobudzają do zabawy, ale wprowadzają przyjazną atmosferę. W sytuacji, kiedy na ścianie w pokoju znajduje się tapeta, możemy postawić na rolety wykonane z tkaniny nawiązujące do niej kolorem czy wzorem.

Nawet jeśli Twój wybór padnie na gładkie rolety materiałowe, pamiętaj, że możesz samodzielnie je ozdobić. Wystarczy, że w sklepie z pasmanterią nabędziesz, chociażby dekoracyjne tasiemki, które przymocujesz u dołu osłony. W przypadku maluchów, które samodzielnie stawiają pierwsze kroki i są ciekawe otaczającego świata, najlepszym wyborem będą wyroby pozbawione koralikowych łańcuszków przeznaczonych do sterowania mechanizmem podciągania i zasłaniania rolety.

Czy żaluzje sprawdzą się w dziecięcym pokoju?

Ciekawą alternatywą dla rolet mogą być żaluzje, zwłaszcza że doskonale przylegają do okna, a także są o wiele bezpieczniejsze niż luźno zwisające firany oraz zasłonki, które dziecko może pociągnąć. Szczególnie popularne na chwilę obecną są żaluzje drewniane, które bez trudu można wkomponować zarówno w wystrój nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Tego typu produkty są użyteczne, świetnie pasują do wielu aranżacji – można nimi z łatwością sterować.

Bez względu na, czy zdecydujemy się na rolety, czy żaluzje, oferta na rynku jest tak szeroka, że z całą pewnością znajdziemy rozwiązanie, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również będzie stanowić piękną dekorację pokoju dziecka.