W Fabrollo od wielu lat dostarczamy rolety rzymskie w Szczecinie i trzeba przyznać, że są to osłony okienne cieszące się wyjątkową popularnością. Nasi klienci najchętniej wybierają je do kuchni, salonu i sypialni. Stanowią one stylową dekorację, która przy okazji pozwala na wygodne regulowanie ilości światła docierającego z zewnątrz. Dużą zaletą jest ich prosty montaż, który możliwy jest na kilka sposobów. Sprawdź, jak zamocować je w oknie, by ładnie się prezentowały i były wygodne w obsłudze.

Czym wyróżniają się rolety rzymskie?

Chcąc udekorować okno, możesz zdecydować się na bardzo różne rozwiązania – żaluzje, plisy, oraz inne funkcjonalne rolety materiałowe, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Do najmodniejszych osłon należą bez wątpienia rolety rzymskie, które w postaci rozwiniętej stanowią gładką zasłonę na oknie. Ich cechą charakterystyczną jest to, że po podniesieniu do góry tkanina składa się, tworząc marszczenia w formie zakładek. Zarówno po rozwinięciu, jak i podniesieniu materiał jest efektowną ozdobą, która w szczególności dobrze wygląda w pomieszczeniach mieszkalnych, ponieważ prezentuje się wyjątkowo dekoracyjnie i „domowo”.

Sposoby montażu rolet rzymskich

Jeśli chcesz zamówić rolety rzymskie w Szczecinie, duży wybór modeli znajdziesz w ofercie Fabrollo. Mamy warianty gładkie oraz wzorzyste i w niemal każdym możliwym kolorze. W katalogu dostępne są także osłony typu dzień i noc oraz wykonane z materiału nieprzepuszczającego światła. Na życzenie możemy też uszyć rolety na wymiar z dostarczonej przez Ciebie tkaniny. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, dowiedz się, w jaki sposób można je zamontować. Ten rodzaj rolet wewnętrznych mocuje się na trzy sposoby: do ściany lub sufitu, do ramy okiennej lub po prostu zawiesza się je na karniszu.

Jak zamontować rolety rzymskie do ściany lub sufitu?

Jest to najbardziej polecany sposób montażu, ponieważ pozwala na uzyskanie najlepszego efektu wizualnego. W takiej formie tkanina pięknie prezentuje się nie tylko po rozwinięciu, ale również po złożeniu, ponieważ nad oknem jest więcej miejsca, by wyeksponować efektowne marszczenia. Ponadto dzięki zawieszeniu rolet o odpowiedniej wysokości nad ramą okienną, po ich zwinięciu górne części szyby nie są zasłonięte zakładkami materiału.

Najprościej na ścianie nad oknem zamontować specjalną szynę z użyciem kołków i wkrętów, do której potem wystarczy za pomocą rzepu doczepić materiał. Taki sposób mocowania ułatwia ściąganie tkaniny np. w celu jej wyprania. Montaż na ścianie wymaga zachowania odpowiedniej odległości między szyną a otworem okiennym, aby zapewnić miejsce na złożoną tkaninę – zwykle wystarczy na to około 20-30 cm.

W przypadku doczepiania rolety do sufitu również konieczne jest zamocowanie szyny, do której następnie wpina się tkaninę za pomocą specjalnych uchwytów.

Pamiętaj, żeby przy mocowaniu osłon użyć poziomicy. Dzięki temu konstrukcja będzie równo zawieszona, co umożliwi płynne podnoszenie i opuszczanie materiału.

Jak zamocować rolety rzymskie do okna?

Taki sposób mocowania rolet rzymskich jest często wybierany przez naszych klientów, ponieważ jest prosty i bezinwazyjny, a więc nie wymaga wiercenia dziur w ścianie. Wystarczy jedynie umieścić na ramie okiennej specjalne uchwyty (haki), do których następnie należy wpiąć szynę z tkaniną. W tym przypadku stosuje się zazwyczaj osobną roletę na każde skrzydło okna, dzięki czemu można je swobodnie otwierać. Warto wiedzieć, że bezinwazyjnie można także zamontować plisy oraz inne osłony materiałowe.

Jak zawiesić rolety rzymskie na karniszu?

Kolejna metoda montażu spodoba się osobom szukającym najprostszych rozwiązań. Musisz bowiem wiedzieć, że rolety rzymskie można także zawiesić po prostu na karniszu. W tym przypadku tkanina musi mieć doszyte szelki, które nakłada się na drążek. Dodatkowo należy zamocować niewielki mechanizm ze sznurkiem służący do podnoszenia i opuszczania osłony.

Fabrollo – zamów rolety rzymskie z profesjonalnym montażem!

W Fabrollo nie tylko zamówisz najmodniejsze rolety rzymskie w Szczecinie, ale także możesz liczyć na profesjonalny montaż w wybrany przez Ciebie sposób. Dzięki pomocy naszych fachowców będziesz mieć pewność, że osłony są solidnie i prawidłowo zamocowane, co zapewni Ci ich bezproblemowe użytkowanie. Jeśli szukasz stylowych dekoracji na okno, koniecznie sprawdź także pozostałe produkty. W ofercie mamy wszelkiego rodzaju rolety zewnętrzne i wewnętrzne oraz bardzo atrakcyjny cennik. Obsługujemy klientów z całego miasta m.in. z dzielnicy Prawobrzeże i Dąbie, a także okolicznych miejscowości.