Moskitiera to akcesorium, które warto zainstalować w oknie szczególnie w czasie lata. W ten sposób można się uchronić przed uprzykrzającymi życie owadami i robakami. Moskitiera zabezpiecza częściowo również przed przedostawaniem się do środka różnych zabrudzeń. Jak wybrać ten dodatek okienny, żeby nie dopuścić do inwazji komarów czy pająków w swoim domu? Podpowiadamy poniżej!

Kiedy zainstalować moskitierę?

W niektórych przypadkach moskitiera jest jedynie dodatkiem, w innych – koniecznością. Dotyczy to na przykład budynków zlokalizowanych niedaleko terenów podmokłych, które stanowią siedlisko różnych insektów. Poza tym akcesorium przydaje się w okresie wiosenno-letnim, kiedy cała natura, łącznie z owadami i pylącymi roślinami, budzi się do życia. Moskitierę zaleca się również umieścić w oknie, które wychodzi na ulicę. Drobna siatka przynajmniej częściowo ochroni przed osadzaniem się brudu i pyłków we wnętrzach.

Poza tym moskitiera odznacza się takimi zaletami jak:

  • wysoka skuteczność – im drobniejsze oczka w siatce, tym mniejsze szanse na to, że do środka nie przedostaną się nieproszone owady,
  • niska cena – to jednorazowa inwestycja o niskich kosztach realizacji,
  • ekologiczność – w przeciwieństwie do środków owadobójczych, nie jest szkodliwa zarówno dla owadów, jak i dla ludzi.

Żeby moskitiera dobrze sprawdzała się w swej roli, należy zadbać o jej właściwy dobór. Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

  1. Wielkość oczek. Najbardziej zalecane są moskitiery, w których średnica oczek nie przekracza jednego milimetra. W ten sposób zapewniają zabezpieczenie przed pyłkami oraz owadami.
  2. Miejsce instalacji. Moskitiery nie należy montować tylko w jednym pomieszczeniu. Jeżeli chce się faktycznie chronić przed owadami, wówczas siatkę należy umieścić we wszystkich otworach, łącznie z drzwiami balkonowymi czy przerwami w drzwiach.
  3. Rodzaj moskitiery.

Moskitiera – ramkowa, rolowana, wahadłowa czy przesuwna?

Wyróżniamy takie rodzaje moskitier jak:

  • ramkowa – cechuje ją prosty montaż i demontaż, doskonale sprawdza się w oknach o standardowym kształcie,
  • rolowana – można w dyskretny sposób schować ją w kasecie,
  • wahadłowa – najlepsze rozwiązanie do drzwi, jako że posiada zawiasy oraz listwę magnetyczną,
  • przesuwna – porusza się na prowadnicach, stanowi rozwiązanie do wnęk okiennych.

W razie wątpliwości zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego doradztwa naszego sklepu z roletami i moskitierami. Działamy w Szczecinie i okolicach.