Sezon letni to czas, kiedy dobrze wyposażone okno chroni Cię przed wieloma niedogodnościami – szczególnie w mieście położonym na wilgotnych terenach, jak Szczecin. Rolety i żaluzje ograniczą wzrost temperatury w Twoim mieszkaniu w czasie upałów, ale ciepłe dni obfitują także w inwazje natrętnych owadów. Szukając moskitiery, na pewno zastanawiasz się nad jej kolorem. Jak sprawić, by była niemal niewidoczna? Sprawdź!

Irytujące owady takie, jak komary i muchy potrafią utrudnić życie w domu. Nie dają spać, zostawiają plamy na meblach i ścianach, a w najgorszym wypadku powodują swędzące ukąszenia. Nie ma sensu dusić się w niewietrzonym pomieszczeniu! Daj sobie odetchnąć i poza wewnętrznymi roletami rzymskimi zamontuj też moskitierę. Przekonaj się, jak ten prosty gadżet ułatwia życie!

Kolor siatki moskitiery — jakie ma znaczenie?

Być może wydaje Ci się, że to wszystko jedno, na jaki odcień siatki przeciw owadom się zdecydujesz. Jednak jej obecność na oknie może być dla Ciebie nieco uciążliwa, jeśli kolor moskitiery nie wtopi się w tło. Jak go dopasować?

Możesz dobrać barwę najbardziej pasującą do rolet okiennych lub ram. Do białych będzie pasować szara siatka, która jest dość mało widoczna. Nie zniekształca krajobrazu i nie daje efektu przygnębiającego zaciemnienia. Najlepszą zasadą jednak przy wyborze moskitiery jest dopasowanie jej koloru do widoku za oknem. Mieszkasz przy lesie lub parku, które stanowią relaksujące, zielone tło? Czarna siatka będzie strzałem w dziesiątkę. Jasny kolor sprawdza się, gdy, spoglądając przez okno, masz przed sobą dużą przestrzeń — np. w wysokich budynkach.

Najbardziej uniwersalnym odcieniem, który pasuje do każdego koloru ram, rolet materiałowych oraz tła będzie szarość. Z łatwością wkomponuje się w każdy krajobraz, a dodatkowym efektem będą mniej rzucające się w oczy zabrudzenia na szybach. Taka siatka sprawia również, że wnętrza pomieszczeń są słabiej widoczne z ulicy w ciągu dnia.

Podsumowując

Zanim złożysz zamówienie, zastanów się, jaki kolor siatki ochronnej najlepiej wkomponuje się w oprawę Twojego okna. Jeśli masz wątpliwość, zawsze możesz spytać o radę naszych doświadczonych fachowców, którzy wyposażają w moskitiery, żaluzje, plisy i rolety np. dzień-noc Szczecin i okolice. Sprawdź nasz cennik i pełną ofertę – do zobaczenia!