Nie da się ukryć, że nowoczesne rolety coraz częściej zastępują tradycyjne firany oraz zasłony. Poza tym, że skutecznie zaciemniają wnętrze i chronią je przed spojrzeniami sąsiadów, pełnią też funkcję dekoracyjną. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jakie osłony przeciwsłoneczne wybrać do swojego domu, doskonale trafiłeś. W dzisiejszym wpisie prezentujemy najpopularniejsze rodzaje rolet wraz z ich najważniejszymi zaletami.

Zwijane rolety materiałowe

Jednym ze sposobów na uzyskanie estetycznej aranżacji okna jest sięgnięcie po zabudowane lub niezabudowane rolety materiałowe. Są one nakręcane na specjalną rolkę za pomocą dołączonego łańcuszka, ale można też wyposażyć je w sterowanie automatyczne. Dzięki temu, że są bardzo funkcjonalne, świetnie spełnią swoją funkcję w większości pomieszczeń, nie tylko tych mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej. W sklepie internetowym Fabrollo.pl z siedzibą w Szczecinie znajdziesz rolety materiałowe dostępne zarówno w kasecie z prowadnicami przestrzennymi, jak i montowane za pomocą uchwytów haczykowych.

Rolety rzymskie

Jeśli szukasz osłon nie tylko praktycznych, ale także eleganckich, Twoją uwagę powinny przykuć efektowne rolety rzymskie. Nie są one nawijane na rolkę, ale składane falami po pociągnięciu za mechanizm sterujący. Są bardzo proste w montażu oraz obsłudze. W naszym sklepie tego rodzaju rolety szyjemy także z powierzonych nam tkanin, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć jedyne w swoim rodzaju osłony okienne.

Rolety dzień-noc

Jeszcze jednym popularnym produktem do aranżowania okien są rolety dzień-noc. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim uniwersalność. Dzięki temu, że składają się z dwóch materiałowych pasów, pozwalają na samodzielne regulowanie wpadającego do mieszkania światła słonecznego. W naszym asortymencie posiadamy szeroką gamę kolorów, wzorów oraz materiałów rolet dzień-noc, dzięki czemu z łatwością znajdziesz osłonę dopasowaną do charakteru konkretnego wnętrza.

Podsumowanie

Rolety wewnętrzne mają wiele zalet, przeciwdziałając nagrzewaniu się pomieszczenia latem i zatrzymując ciepło zimą. Są też nieskomplikowane w montażu i pozwalają nadać pomieszczeniu ciekawego charakteru. Zwracając uwagę na jakość wykonania i zastosowane materiały, możesz mieć pewność, że osłony zakupione w sklepie Fabrollo.pl będą Ci służyć przez długi czas.