Aranżując wnętrze, można podążyć jedną z dwóch ścieżek – dopasowania kolorów albo ich kontrastowego zestawienia. Wystrój na zasadzie tego pierwszego jest uznawany za najbardziej klasyczny i uniwersalny. Jednak to dzięki ciekawym połączeniom barw wnętrze staje się bardziej interesujące. Jak dopasować do kontrastowej aranżacji kluczowe wyposażenie, jakim są żaluzje lub rolety wewnętrzne? Z pomocą przychodzą produkty firmy Fabrollo, czyli wysokogatunkowe rolety na wymiar dla klientów m.in. ze Szczecina i okolic.

Różnorodność kolorów – dlaczego warto?

Stosowanie jasno-ciemnych kontrastów oraz kolorów o różnej tonacji sprawia, że wnętrze nie jest monochromatyczne. Taka aranżacja jest znacznie ciekawsza. Kontrastowe kolory pozwalają wyróżnić pewne elementy wystroju. Rolety okienne w jasnym kolorze stanowią doskonałe tło dla innych elementów aranżacji. Odpowiednio dobrane zestawy kolorystyczne kreują określoną atmosferę. Pastele sprawdzają się we wnętrzach przeznaczonych do wypoczynku, takich jak sypialnia, z kolei nasycone kolory lepiej zastosować tam, gdzie wykonuje się rozmaite prace, jak na przykład w kuchni czy domowym biurze.

Kolorystyczny kontrast – jak dobrać rolety i żaluzje?

Zestawienia przeciwnych sobie kolorów można tworzyć na kilka sposobów:
1. Czarno-biała klasyka – do takich wnętrz poleca się wybrać rolety dzień-noc marki Fabrollo, których działanie zależy od pory dnia. Występują one w dwukolorowym wydaniu, doskonale nadadzą się właśnie do czarno-białych aranżacji.
2. Kolory o wysokim kontraście – zestawienie dwóch intensywnych kolorów, jednego ciepłego, a drugiego zimnego, sprawia, że wnętrze niemalże wibruje. W takiej aranżacji doskonale sprawdzą się żaluzje drewniane o nasyconym odcieniu.
3. Delikatne odcienie – jasne, a mimo to przeciwne sobie kolory – jak na przykład stonowany błękit i pastelowy żółty – tworzą ciepłe aranżacje. Świetnie pasują do nich zwiewne i eleganckie rolety rzymskie.

Możliwości na dekorację okna zgodnie z kontrastowym wystrojem wnętrza jest wiele. W każdym przypadku należy kierować się przede wszystkim jakością wyposażenia okiennego. Wysokogatunkowe rolety materiałowe i żaluzje są specjalnością marki Fabrollo. Nasze produkty można przejrzeć na stronie lub w firmowej siedzibie. Zapewniamy również profesjonalny montaż zamawianych rolet i żaluzji na terenie całego Szczecina i okolic. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami produktów.