Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wygląd okna ma istotne znaczenie, a co więcej, ma wpływ na to, jak całościowo będzie prezentować się wnętrze. Zarówno rolety, jak i żaluzje stanowią niezwykle praktyczne dodatki, które poza tym, że chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniając prywatność, mogą też stanowić estetyczną ozdobę okna. Podpowiadamy, w jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się rolety w żywych, wyrazistych kolorach.

Osłony okienne a kolor wnętrza

Bogata i zróżnicowana oferta osłon okiennych sprawia, że nie musimy już ograniczać się wyłącznie do elementarnych barw takich jak biele czy beże. W zależności od tego, jaki styl chcemy wykreować w pomieszczeniu, możemy swobodnie przebierać w kolorach. Trzeba jednak pamiętać, aby umiejętnie łączyć ze sobą poszczególne odcienie rolet, dopasowując je np. do koloru ścian czy dodatków. Dzięki temu unikniemy aranżacyjnych wpadek.

Jeżeli zależy nam na ociepleniu wnętrza i wprowadzeniu do niego przytulnego klimatu, wówczas najlepszym wyborem będą osłony w ciepłych barwach takich jak czerwień, żółć czy pomarańczowy. Natomiast w sytuacji, kiedy chcemy uzyskać w pomieszczeniu efekt wyciszenia, sprawiając, aby przebywanie w nim sprzyjało koncentracji, wówczas możemy postawić na rolety lub żaluzje drewniane w zimnych barwach – należą do nich odcienie błękitów, fioletów oraz zieleni.

Do jakich pomieszczeń pasują intensywne kolory?

Zanim sięgniemy po osłonę w konkretnej kolorystyce, warto pamiętać, że istotnym elementem w doborze koloru powinien być zakres doświetlenia wnętrza. Dlatego, jeśli okna wychodzą na północną stronę, a więc na taką, która jest słabo oświetlona, wówczas warto rozważyć zakup np. rolet rzymskich o jasnych, półprzezroczystych odcieniach. Z kolei, kiedy mamy okna wychodzące na południe, wtedy możemy śmiało pomyśleć o osłonach w wyrazistych barwach. Ciekawą opcją mogą być także metalizowane rolety dzień noc, zwłaszcza jeśli podczas dnia w pokoju nieustannie świeci słońce.

A może zestawienie na zasadzie kontrastu?

Jeśli szukasz przepisu na stworzenie oryginalnego wnętrza, wówczas możesz pokusić się o dopasowanie rolet okiennych na zasadzie kontrastu. Do jasnych ścian będą pasować osłony w głębszych, zdecydowanych barwach, natomiast do tych ciemniejszych możesz wybrać np. żaluzje w pastelowym kolorze.
Rolety rzymskie - jak dobrać kolory?
Jeśli pomimo zapoznania się z powyższymi wskazówkami, wciąż nie wiesz, czym zasłonić okno i jaki wybrać kolor rolet, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Działając na terenie Szczecina i okolic, od lat dostarczamy klientom wysokiej jakości przesłony okienne, które można bez trudu dopasować do każdej aranżacji.