Kiedy zbliża się lato, zaczynasz myśleć o wakacjach. Ciepłe dni sprzyjają nie tylko spacerom i wycieczkom, ale też codziennemu, długiemu wietrzeniu mieszkania. Czar sielankowych, letnich wspomnień pryska w momencie, gdy ugryzie Cię pierwszy komar. Jak zapobiec nieprzyjemnym ukąszeniom bez zamykania okna?

Wieczorne i nocne wietrzenie mieszkania latem może okazać się wybawieniem od niedogodności związanych z upałem. Gdy temperatura spada, chętnie otwierasz okno, by wpuścić nieco świeżego powietrza. Razem z chłodniejszym powiewem wpadają owady — niezbyt lubiane ćmy i znienawidzone komary. Na nic zdają się rolety rzymskie i wewnętrzne żaluzje na wymiar! Szczecin to miasto położone w wilgotnym regionie Polski i miejsc idealnych do rozmnażania tych krwiopijnych owadów jest tam pod dostatkiem. Chcesz się przed nimi ochronić? Sprawdź jak!

Moskitiery na okna — pomyśl o nich, zanim będą Ci naprawdę potrzebne

Siatki osłaniające najczęściej otwierane okna to dobre i tanie rozwiązanie ograniczające napływ niemile widzianych owadów do domu. Chronią nie tylko przed komarami, ale też przed muchami, które potrafią irytować nie tylko brzęczeniem i obsiadaniem domowników w trakcie odpoczynku. Zostawiają też odchody na różnych powierzchniach — lustrach, szafkach czy sufitach. Ich ofiarą padają też rolety okienne, które trudno jest wyczyścić. Jeśli liczy się dla Ciebie aspekt higieniczny i estetyczny, osłony przeciw owadom staną się Twoim sezonowym must-have.

Moskitiery są trwalszą wersją siatek na okna. Zamontowane na aluminiowej ramie mogą zastąpić drzwi balkonowe na cały sezon letni. Są proste, ładnie wyglądają i nie zaciemniają pomieszczenia — sprawdzą się więc w przypadku niewielkich mieszkań, szczególnie tych położonych od strony wschodniej bądź północnej. Nasłonecznienie mieszkania po zamontowaniu moskitier wciąż możesz regulować przy pomocy rolet materiałowych dzień-noc czy żaluzji drewnianych.

Wiele korzyści

Brak owadów w domu oznacza spokojny sen. Wieczorem nie słyszysz irytującego dźwięku komara, nie budzisz się ze swędzącymi ukąszeniami, a rano nie irytuje Cię brzęcząca mucha, która koniecznie musi chodzić po Twoim nosie. Moskitiery na drzwi balkonowe zapewniają stały dopływ świeżego powietrza i na pewno warto je zamontować wraz z roletami okiennymi lub plisami. Jeśli mieszkasz w Szczecinie, sprawdź nasz cennik i skorzystaj z oferty — fachowo zajmiemy się Twoimi oknami!