Nie wiesz, jak ograniczyć ilość owadów w Twoim domu? W sezonie letnim w takich miastach, jak Szczecin, które są położone na wilgotnych terenach, komary uniemożliwiają spokojny odpoczynek. Swędzące ukąszenia dają się we znaki szczególnie nocą, gdy podczas snu atakują Cię te złośliwe stworzenia. Rolety rzymskie czy plisy okienne chronią jedynie przed słońcem — nie są w stanie pokonać małego, ale sprytnego przeciwnika, jakim jest owad.

W pierwszym odruchu zapewne uciekasz się do walki środkami chemicznymi. Wtyczka do kontaktu czy spray jednak nie zawsze zdają egzamin, a ponadto wdychanie insektycydów samo w sobie nie jest zbyt zdrowe. Na pewno nie warto spędzać tak wszystkich letnich wieczorów i nocy! Jak wyeliminować 100% komarów z mieszkania bez użycia ani grama chemii? Rozwiązaniem jest moskitiera. Dowiedz się więcej!

Osłony drzwi i okien przed owadami — skuteczne i zdrowe

Dopływ świeżego powietrza w czasie snu jest bardzo ważny, dlatego nie ma sensu zamykać okien, gdy temperatura na dworze przekracza komfortowe wartości. Moskitiery pozwalają na wietrzenie pomieszczenia przez dzień i noc, gdy żaluzje wewnętrzne czy rolety na wymiar osłaniają Cię tylko przed nadmiarem światła i ciekawskimi spojrzeniami. Siatki na stelażu są wytrzymałe oraz ograniczają całkowicie wpadanie komarów do mieszkania, ale to nie wszystko. Chronią też przed nalotami irytujących much, które roznoszą zarazki po różnych powierzchniach.

Moskitiery pomagają też zmniejszyć problem moli spożywczych i ubraniowych. Czy wiesz, że część z nich wlatuje przez okna i w ten sposób dostaje się do Twoich szafek z mąkami i kaszami? Przekonaj się, montując pułapki wyłapujące te owady — po zainstalowaniu moskitier ich liczba będzie dużo mniejsza. Tym sposobem zapobiegniesz rozwojowi kolonii moli w letnie miesiące: eliminując te przynoszone wraz z produktami spożywczymi oraz te, które mogłyby przylecieć z zewnątrz.

Podsumowanie

Moskitiera na drzwi balkonowe przydaje się również właścicielom kotów, psów i innych zwierząt, które chętnie wyszłyby na taras, a nie powinny tego robić, kiedy ich nie pilnujesz. Upadek z dużej wysokości lub ucieczka to bardzo nieprzyjemne wydarzenia — zarówno dla pupila, jak i dla jego właściciela. Moskitiera zamontowana na stałe lub z dodatkowym zamknięciem skutecznie powstrzymuje zwierzę przed wyjściem na balkon, a przy tym zapewnia ruch świeżego powietrza w pomieszczeniach. Jeśli chcesz zamontować moskitiery, rolety materiałowe czy żaluzje drewniane w Szczecinie, zapoznaj się z naszym cennikiem i skorzystaj z fachowej pomocy!