Jesteś już szczęśliwym posiadaczem moskitier i korzystasz z letnich dni bez uporczywego bzyczenia owadów za uchem? Po jakimś czasie użytkowania na pewno zauważysz, że na siatce pojawiają się zanieczyszczenia. Jak sobie z nimi poradzić? Podpowiadamy – sprawdź!

Latem, gdy regularne wietrzenie jest niezbędne, żeby przetrwać w czasie rosnących temperatur, chętnie otwierasz okna na oścież, wpuszczając tym samym różne owady do wnętrza. Uciążliwe ukąszenia szybko przypominają Ci, że aby pozbyć się nieproszonych gości z domu, nie wystarczą rolety materiałowe. Szczecin czy Gdańsk to miasta położone na wilgotnym podłożu, z licznymi zbiornikami wodnymi, sprzyjającymi namnażaniu się komarów. Siatka moskitiery blokuje owady w drodze do naszych mieszkań, ale nie zawsze jest tak, że muchy i komary się od niej odbijają. Część z nich może utknąć między drobnymi oczkami i tak już pozostać, psując estetykę Twojego okna. Pora na czyszczenie!

Jak wyczyścić moskitierę?

Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces! Usuwanie brudu z siatki przeciw owadom jest łatwiejsze niż z wewnętrznych rolet okiennych. Jeśli Twoja moskitiera nie jest bardzo zanieczyszczona, nie musisz jej nawet zdejmować. Nalej do miski ciepłej wody i za pomocą namoczonej w niej gąbki przetrzyj zabrudzenia. Taki zabieg, wykonywany regularnie, zapobiega osadzaniu się trudnych do usunięcia nieczystości.

Jeśli jednak na moskitierze nazbierało się już więcej martwych owadów i kurzu, niezbędny będzie jej demontaż. Najlepiej, gdy po zdjęciu umieścisz ją w wannie lub zabierzesz do ogrodu i dokładnie wypłuczesz wodą. Pozostały brud możesz zlikwidować gąbką lub delikatną szczoteczką. Gotowe! Siatka może wracać na okno.

Rolety na wymiar – jak chronić się przed ciekawskimi spojrzeniami i słońcem?

Owady to nie jedyny problem! Jeśli Twoje okna są położone nisko lub nieopodal znajduje się kolejny budynek, możesz czuć się pozbawiony prywatności. Sąsiedzi i przechodnie chętnie zaglądają Ci do pokoju? Wyposaż się w rolety rzymskie lub drewniane żaluzje. Szczecin, szczególnie Prawobrzeże, to jeden z obszarów, do którego dojeżdżamy, by montować je u naszych Klientów – sprawdź pełną ofertę wraz z cennikiem i zadzwoń! Taka ochrona przyczynia się również do utrzymania niższych temperatur latem. Razem z moskitierą tworzy kompleksowe wyposażenie okna, które zapewni Ci komfort przez cały letni sezon.