W upalne dni i wieczory trudno wytrzymać na rozgrzanym poddaszu przy zamkniętych oknach. Tymczasem po ich otwarciu najczęściej musisz zmagać się z innym problemem – uporczywymi owadami. Jeśli chcesz uniknąć denerwującego bzyczenia i pogryzień – zamontuj moskitiery! Zobacz, jaki typ sprawdzi się najlepiej przy oknie dachowym.

Okno dachowe – specyficzna budowa, specyficzne wymagania

Ze względu na to, że okno dachowe znajduje się pod kątem, z reguły nie sprawdzają się tam standardowe osłony okienne. Pod skosem nie powiesisz firan ani zasłon, a żaluzje czy rolety muszą być odpowiednio zamontowane. Najlepiej zdają egzamin mechanizmy rolowane, a także plisy, które są przymocowane wzdłuż pionowych krawędzi szyby. Z tego również powodu w oknach dachowych nie sprawdzą się moskitiery ramkowe. Najlepiej postawić na wariant rolowany, który pozwala na chowanie siatki w kasecie i rozwija się wzdłuż prowadnic.

Moskitiery rolowane – jak to działa?

Moskitiery rolowane działają podobnie jak zwijane rolety okienne. Siatka porusza się po prowadnicach i może być schowana do kasety umieszczonej najczęściej w górnej części okna. Konstrukcja jest też wyposażona w dolny profil, w który można wcisnąć krawędź materiału. Dzięki temu po rozwinięciu tworzy ona szczelną barierę przed wszelkimi owadami. Dbają o to również uszczelki przy prowadnicach. Siatka jest bardzo wytrzymała i nie ma prawa się zwinąć czy przerwać, nawet podczas silnego wiatru czy opadów. W razie potrzeby można ją schować do kasety, zabezpieczając w ten sposób przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jak wybrać moskitierę rolowaną?

Moskitiery rolowane należy przede wszystkim zamawiać na wymiar – to gwarancja ich odpowiedniego dopasowania i skutecznej ochrony przed insektami. W Fabrollo zamówisz dokładnie taką osłonę, jakiej potrzebujesz – wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy. Warto również starannie dobrać kolor ramki i kasety – dzięki temu moskitiera będzie prezentować się bardzo dyskretnie i nie zaburzy estetyki budynku.

Podsumowanie

W katalogu produktów Fabrollo znajdziesz zarówno moskitiery, jak i plisy, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje drewniane oraz inne rozwiązania. Proponowane artykuły pomogą Ci uchronić się nie tylko przed owadami, ale również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu. Sprawdź ofertę oraz cennik i skontaktuj się z nami – działamy przede wszystkim w Szczecinie i okolicznych miejscowościach.