Wiosną do życia budzi się przyroda, a wraz z nią również wszelkie insekty. Można zabezpieczyć się przed nimi za pomocą moskitier, dzięki którym nie trzeba zamykać okien w domu nawet przez całą dobę. Chronią one przed owadami zdecydowanie skuteczniej niż rolety materiałowe czy żaluzje. Sprawdź, czy powinieneś wybrać warianty ramkowe, czy rolowane. Zapraszamy do lektury!

Różnice między moskitierami ramkowymi i rolowanymi

Moskitiery rolowane to typ bardzo nowoczesnej siatki, którą można zwijać. Nie odcina ona dostępu na zewnątrz, co jest bardzo ważne, kiedy chce się ją założyć na ramie drzwi balkonowych. Ten rodzaj osłony powinno się wybierać do okien, które są często otwierane, ponieważ zapewnia ona swobodny dostęp do świata zewnętrznego w dowolnym momencie.

Standardowym typem moskitier są natomiast warianty ramkowe, zakładane głównie na klasycznych oknach. Siatka jest w nich rozciągnięta na stelażu i całkowicie blokuje dostęp do zewnątrz, kiedy jest zamontowana bezpośrednio na ramie okiennej. Dzięki temu niweluje się ryzyko, że jakiekolwiek insekty wlecą do mieszkania.

Kiedy wybrać dany rodzaj moskitier?

Oba rodzaje moskitier mają swoje zalety i ich wybór powinien być uzależniony od sytuacji i indywidualnych wymagań. Siatki rolowane są przeznaczone przede wszystkim dla osób, którym zależy na swobodnym dostępie na zewnątrz, zakłada się je zawsze na okna i drzwi balkonowe. Zajmują one również zdecydowanie mniej miejsca i są znacznie łatwiejsze do zamontowania niż warianty ramkowe.

Osoby, dla których zajmowana przestrzeń i łatwość montażu są drugorzędne oraz niepotrzebujące otwierać danych okien, powinny zdecydować się na moskitiery ramkowe. Są one dość tanie, ale pomimo niskiej ceny bez zarzutu chronią przed insektami. Można też wybierać w ich przypadku pomiędzy siatkami inwazyjnymi lub nieinwazyjnymi.

Bardzo ważne jest również to, że osłony ramkowe wykazują znacznie większą wytrzymałość. Siatka jest bowiem na stałe przytwierdzona do stelaża, w związku z czym nieustannie pozostaje w jednym miejscu. Zamontowane nieinwazyjne moskitiery ramkowe można bez problemu zdejmować na zimę, co również przedłuża ich żywotność.

Tkanina, która jest zwijana i rozwijana, mocno na tym cierpi i szybciej się niszczy. Warto jednak wspomnieć, że moskitiery rolowane po złożeniu przechowywane są w kasecie, która chroni je przed panującymi zimą warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami.

Podsumowanie

Zachęcamy do sprawdzenia naszego cennika i skontaktowania się z firmą w celu wybrania odpowiednich moskitier. Produkujemy m.in. rolety na wymiar w Szczecinie (Prawobrzeże). W naszej ofercie są również żaluzje drewniane, plisy i wiele więcej! Z pewnością znajdziesz w niej produkty, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania!