Moda na naturalne materiały nie przemija. Żaluzje drewniane mają wiele zalety i świetnie odnajdują się w przytulnych pomieszczeniach w stylu scandi, ich rustykalnych wariacjach oraz w eleganckich, biurowych aranżacjach. Zamontujesz je bez większego problemu – wystarczy dobrze wymierzyć okno i miejsce do przykręcenia mocowań. Rezygnując z rolet rzymskich czy dzień-noc na rzecz żaluzji, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu. Radzimy, jak trafić w dziesiątkę!

Szerokość okna a szerokość lameli

Lamelami nazywamy pojedyncze „szczebelki”, które składają się na całą żaluzję. Od kiedy nie montuje się ich między szybami, mogą mieć dowolną szerokość. Dopasowuje się ją do wielkości okna. Im ono mniejsze, tym lamele powinny być węższe i krótsze. Na dużych przeszkleniach świetnie prezentują się warianty o szerokości nawet 5-6 centymetrów.

Wysokość, na której zawiesisz żaluzje

Na pewno już wiesz, że żaluzje drewniane można montować w pewnym oddaleniu od przeszkleń, podobnie jak rolety materiałowe. Nad oknem we wnęce okiennej czy na ścianie? Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że zwinięta żaluzja zajmuje pewną przestrzeń – może to być ok. 10% jej pełnej długości. Miejsce, w którym przykręcisz listwę mocującą, musi być więc na tyle wysoko, by nie zabierać Ci światła.

Wilgotność w pomieszczeniu

Czy drewniane osłony okienne można montować w łazience? Tak, ale wybierz wtedy żaluzje wykonane z egzotycznych gatunków drzew. Ich struktura jest bardzo bogata w substancje oleiste, przez co nie chłonie wody i jest odporna na zawilgocenie i pleśnienie. Dzięki temu będziesz długo cieszyć się ich urokiem i funkcjonalnością. Sprawdzą się również w kuchni – gotowanie zwykle generuje dużo pary, która chętnie osiada w okolicy szyb. W pozostałych pomieszczeniach odnajdą się plisy i żaluzje z dowolnego materiału.

Montujemy żaluzje drewniane w Szczecinie i okolicach

Podjąłeś już decyzję czy może potrzebujesz jeszcze trochę porad? Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania, wyjaśnimy wątpliwości, przedstawimy cennik i pomożemy dobrać osłony okienne do Twoich potrzeb. Nasi konsultanci czekają – skontaktuj się z nimi, jeśli zamieszkujesz w dzielnicy Prawobrzeże w Szczecinie lub okolicach. Doradzamy i montujemy – żaluzje drewniane na wymiar Twoich okien czekają!