Klasyką wystroju okna jest biała firanka i kolorowe zasłony, jednak w wielu współczesnych projektach odchodzi się od tego stereotypu na rzecz nowych trendów w dziedzinie aranżacji. Współcześnie nie ma jednego poprawnego wzorca na udany wystrój okna, w nowoczesnych mieszkania można zobaczyć niezwykle oryginalne, nietypowe i kreatywne rozwiązania.

Fantazyjne paski i girlandy

Od pewnego czasu projektantów zachwycają paski dekoracyjne i girlandy okienne. Przy pomocy tych koralików, sznurków czy wielobarwnych frędzelków można stworzyć niezwykłe aranżacje wnętrz. Złote paski doskonale komponują się z wystrojem w stylu glamour, natomiast naturalne i plecione materiały w kolorach ziemi idealnie sprawdzą się w rustykalnej aranżacji. Dla zwolenników kompozycji hinduskich najlepszym wyborem będą błyszczące girlandy z kolorowych kryształków. Do wykonania tego typu ozdób okiennych wykorzystuje się wiele różnych materiałów: poliester, satynę, plastik, a nawet pióra czy drewniane koraliki. Poza niezaprzeczalnie efektownym wyglądem wyróżnia je także prawdziwa wygoda, ponieważ nie wymagają misternego wiązania i upinania.

Rolety asymetryczne

Niesymetryczne okna w nietypowych kształtach i rozmiarach są charakterystyczne dla nowoczesnej architektury szklanej, ale także okazałych zabytkowych budowli. Skośne rolety asymetryczne podążają za nowymi możliwościami we współczesnym budownictwie. Doskonale nadają się do okien o nietypowych kształtach, takich jak: trapezowe, wielokątne czy trójkątne. Można nimi osłonić każdy kształt. Doskonałym rozwiązaniem są także plisy o strukturze plastrów miodu, które skutecznie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń.

Rolety na różnych wysokościach

Efektownym pomysłem na aranżację okien są rolety zamontowane na różnych wysokościach. To dobre rozwiązanie w przypadku wysokich okien, ponieważ możemy uzyskać oryginalny efekt kompozycyjny. W zależności od zwijania rolet nasz ruchomy abstrakcyjny obraz będzie się zmieniał. Dobranie osłon w różnych kolorach dodatkowo ożywi pomieszczenie. Takie rozwiązanie pasuje do nowoczesnych wnętrz, szczególnie dobrze sprawdzi się w loftach.

Własna grafika

Kolejnym pomysłem na dekorację okien są spersonalizowane rolety. Taka dekoracja idealnie sprawdzi się w naszej pracowni, pomieszczeniu do rozwijania hobby lub w pokoju dziecięcym. Możemy nadrukować na roletach każdy wzór, który tylko przyjdzie nam do głowy. Ważne jest jednak, aby pamiętać, żeby aranżacja okna nie przedstawiała tylko naszego ulubionego obrazku, ale także pasowała do stylu wnętrza.