Szukając oprawy okien, kierujesz się różnymi kryteriami. Cena i jakość to zwykle najważniejsze argumenty, jakie bierze się pod uwagę, wybierając rolety materiałowe. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zastanów się, czego oczekujesz od osłon okiennych i gdzie chcesz je zamontować. To pierwszy krok, by stać się zadowolonym posiadaczem dopasowanych do potrzeb produktów. Jakich błędów nie popełniać podczas zakupu plis i żaluzji? Czytaj dalej!

Sugerowanie się cennikiem zamiast jakością

Niska cena rolet czy żaluzji na pewno będzie Cię kusić. W końcu, by wydać więcej, trzeba mieć dobry argument. Niestety tanie osłony okienne mogą oferować niską jakość wykonania. Po co masz się denerwować, że plisy ciągle się zsuwają, a sznurek regulujący szybko się urwał? Jeśli nie masz pewności co do trwałości produktu, zdaj się na naszych sprawdzonych fachowców. Montujemy rolety w Szczecinie na Prawobrzeżu i okolicach.

Zaciemnienie niedopasowane do potrzeb

Jakie osłony sprawdzą się najlepiej w salonie o północnej wystawie, a jakie w południowej sypialni? Nim je zakupisz, zastanów się, jakie ograniczenie światła jest Ci potrzebne w danym pomieszczeniu. Pełne krycie i termoizolacja, czy może przepuszczalne rolety dzień-noc? Wybór jest tak szeroki, że na pewno dobierzesz coś odpowiedniego.

Żaluzje nie pasują? Winny nieprawidłowy pomiar

Producenci osłon obiecują, że ich samodzielny montaż to bułka z masłem. Niestety nie zawsze potrafimy dobrze wymierzyć okno i zamontowanie rolet rzymskich czy żaluzji drewnianych na wymiar staje się problemem. Za szerokie lub za wąskie nie będą pasować do ramy okiennej. Dane modele różnią się od siebie budową, więc lepiej zdać się na osobę, która na pewno zdejmie dobre pomiary.

Materiał – sztuczny czy naturalny?

Obie wersje mają swoje zalety. Materiały naturalne dobrze komponują się z rustykalnymi wnętrzami, jednak to te syntetyczne charakteryzują się właściwościami nie do przecenienia. Są bardziej wytrzymałe, łatwiej je wyczyścić i nie ulegają zagnieceniom.

Zdaj się na fachowców

Dobra rada uchroni Cię od złego wydatku! Jeśli nie masz pewności, które rozwiązanie będzie dla Ciebie właściwe, odwiedź nasz punkt sprzedaży rolet w Szczecinie lub zadzwoń (https://fabrollo.pl/). Podpowiemy Ci, co najlepiej odnajdzie się w roli osłon okiennych w Twoim mieszkaniu. Doświadczeni specjaliści pomogą Ci wybrać właściwy typ rolet. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami!