Stworzenie odpowiednich warunków do pracy to jedna z najważniejszych kwestii podczas urządzania biura. Tak jak ważny jest wybór odpowiednich mebli, tak samo wielką wagę warto przyłożyć do wyboru odpowiednich akcesoriów okiennych, które nie tylko będą stanowić element dekoracyjny, ale przede wszystkim wpłyną na klimat i atmosferę wnętrza.

Najważniejsze kwestie

 

W podjęciu odpowiedniej decyzji co do wyboru żaluzji idealnych do biura, warto posiłkować się kilkoma przydatnymi kryteriami. Po pierwsze, żaluzje powinny wykazywać wytrzymałość eksploatacyjną, czyli powinny stanowić mocny element podczas codziennego użytkowania. Po drugie, nie powinny stanowić problemu podczas obsługi i pozwalać na jak najkrótszy jej czas. Nie więcej czasu powinno zajmować ich czyszczenie oraz ewentualna konserwacja. Oczywiście nie można pominąć kryterium, jakim jest ilość wpuszczanego w ciągu dnia światła, bo to ono zapewnia odpowiednie warunki do pracy. Warto także zwrócić uwagę na estetykę żaluzji, gdyż są one nie tylko funkcjonalnym akcesorium, ale również dekoracyjnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu.

Popularne żaluzje

 

Do najpopularniejszych modeli żaluzji z pewnością można zaliczyć aluminiowe i drewniane. W biurze z pewnością lepiej sprawdzą się modele aluminiowe – za ich wyborem opowiada się głównie funkcjonalność. Żaluzje aluminiowe są przede wszystkim lekkie, a do tego świetnie izolują pomieszczenie od promieni słonecznych. Co ważne, są w stanie w pełni zaciemnić wnętrze poprzez samodzielną regulację w czasie użytkowania.

Żaluzje drewniane, podobnie jak aluminiowe, stanowić będą świetny izolator świetlny, ale także wpłyną na izolację ciepła wpadającego do pomieszczenia.

Do zalet żaluzji z materiałów aluminiowych należy także zaliczyć łatwość w utrzymywaniu ich w czystości oraz brak konieczności regularnego serwisowania i konserwowania ich. Niezwykle ważny jest także fakt, że żaluzje aluminiowe są zazwyczaj pokrywane materiałem odbijającym promienie słoneczne, co skutkuje ograniczeniem nagrzewania się pomieszczeń, podobnie jak w przypadku żaluzji drewnianych.

Zaletą obu opcji z pewnością jest także montaż. Bez problemów zamontujemy je na ramie okiennej, bez konieczności ingerencji w stelaż okna, sufit czy ścianę. W przypadku biur znajdujących się na parterze w biurowcach czy dużych budynkach, zaletą żaluzji będzie także możliwość odgrodzenia się od spoglądających przechodniów – w odróżnieniu od tradycyjnych rolet, które umożliwiają jedynie pionowe zasłonięcie okna.

Najlepszą z możliwych opcji do każdego biura będzie wybór niosących za sobą wiele zalet żaluzji aluminiowych – niska cena i duża funkcjonalność to cechy wyróżniające je na tle innych.