Jednymi z najciekawszych, a zarazem najbardziej funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych stosowanych w biurach są plisy okienne. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad ich zakupem i chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat – zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika. Dzięki niemu poznasz zalety tego rodzaju osłon i sprawdzisz, gdzie w Szczecinie kupisz plisyrolety żaluzje najlepszej jakości. Zobacz, co możesz zyskać, montując je w biurze!

Po co Ci plisy okienne?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne pomieszczenie biurowe pozbawione estetycznej oprawy okien. Umieszczone w nich żaluzjeplisy czy rolety służą jednak nie tylko jako ozdoba, ale spełniają też szereg innych funkcji. Do najważniejszych z nich należą:

Ochrona przed nadmiarem światła

Wpadające przez okna słońce wprowadza do wnętrz przytulny i optymistyczny nastrój. Warto jednak pamiętać, że jeśli będzie ono świecić zbyt intensywnie, może utrudnić pracę, a nawet podnosić koszty funkcjonowania biura. Duże nasłonecznienie nie sprzyja skupieniu, a przy tym na dłuższą metę jest bardzo uciążliwe dla oczu, powodując ich łzawienie oraz inne dolegliwości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że światło odbijające się od monitorów sprawia, iż zamiast tekstu, na ekranie komputera możesz zobaczyć co najwyżej własne odbicie.

Regulacja temperatury

Ta funkcja rolet żaluzji ma szczególnie duże znaczenie w biurach o ekspozycji południowej i zachodniej, jednak w innych przypadkach także odgrywa pewną rolę. Weź pod uwagę, że świecące przez wiele godzin słońce może wyraźnie podnieść temperaturę pomieszczeń, niekiedy wręcz uniemożliwiając korzystanie z nich. Taka sytuacja pociąga za sobą konieczność zainstalowania klimatyzacji, co wiąże się ze sporymi kosztami – znacznie wyższymi niż zakup rolet czy plis.

Tworzenie eleganckiej dekoracji okien

Odpowiednio dobrane żaluzje lub inne przesłony powodują, że biuro nabiera eleganckiego, nowoczesnego charakteru. Ma to duże znaczenie zarówno dla pracujących tam osób, jak i dla odwiedzających siedzibę firmy klientów.

Co warto wiedzieć o plisach?

Należą one do najczęściej wybieranych przesłon okiennych, dlatego spotyka się je w całej Polsce. Są montowane w wielu biurach, ale też w hotelach, apartamentach czy salach konferencyjnych. Z ich pomocą można nie tylko chronić się przed światłem, lecz także tworzyć efektowne i oryginalne aranżacje pomieszczeń (https://fabrollo.pl/#realizacje).

Dlaczego plisy są aż tak popularne? Z pewnością ma to związek z zaletami, jakimi się wyróżniają. Do najważniejszych z nich należą:

  • mnogość odmian kolorystycznych, dzięki czemu możesz łatwo dopasować rolety do wystroju biura,
  • prostota obsługi i czyszczenia,
  • bezawaryjność.

Jak montuje się plisy?

Warto wiedzieć, że istnieją dwa sposoby mocowania ich w oknie:

  • najbardziej popularną metodą jest montaż do listwy przyszybowej – dzięki temu plisy nie wystają poza obrys ramy i w żaden sposób nie ograniczają funkcjonalności skrzydła,
  • alternatywnym sposobem jest mocowanie na specjalnych uchwytach haczykowych, które zakładane są za ramę okienną.

Która z opcji sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku? Jeśli nie jesteś pewien co wybrać, zaufaj profesjonalistom ze Szczecina. Pamiętaj, że jeżeli plisy zostaną zamocowane w prawidłowy sposób, Twoje okna nie stracą gwarancji, a Ty będziesz mógł cieszyć się ich estetycznym wyglądem przez wiele lat.

Jakie plisy warto wybrać?

Kupując rolety, powinieneś zastanowić się, jaki rodzaj materiału będzie najodpowiedniejszy dla Twojego biura. Pamiętaj, że warto kierować się zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Do wyboru masz następujące opcje:

  • plisy stonowane – ich neutralne kolory będą doskonałym uzupełnieniem klasycznego wystroju. Wartymi polecenia barwami są szarości, beże oraz jasne pastele,
  • plisy awangardowe – tego rodzaju rolety będą wyrazistym, mocnym akcentem, który ożywi pomieszczenie i sprawi, że nabierze ono oryginalnego charakteru. Doskonale sprawdzą się tu odcienie żółci, czerwieni oraz fioletu,
  • plisy dzień-noc – są one uszyte z dwóch warstw materiału, przy czym możesz dowolnie wybrać ich paletę kolorystyczną. Jedna z warstw pełni funkcję zaciemniającą, a druga odgrywa rolę „firanki” chroniącej przed spojrzeniami z zewnątrz.

Odpowiednio dobrane przesłony okienne znacząco zwiększą funkcjonalność pomieszczeń i nadadzą im przytulnego, nowoczesnego charakteru.

Plisy Szczecinie – skorzystaj z naszej oferty!

Pamiętaj, że opcji jest naprawdę wiele – możesz zdecydować się na plisyrolety rzymskiemateriałowe, drewniane, aluminiowe itp. Podsumowując, wybór najlepszego rodzaju żaluzji może być pewnym wyzwaniem. Na szczęście, nie musisz podejmować go samodzielnie – chętnie Ci w tym pomożemy. Jeśli mieszkasz w Szczecinie na Prawobrzeżu lub w okolicach, skorzystaj z naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że proponowane produkty spełnią Twoje oczekiwania i będą Ci dobrze służyć przez długi czas.