Zbliża się lato, dni stają się dłuższe, a słońce ogrzewa ziemię. Jednakże jego promienie bywają niesforne i oślepiają w najmniej odpowiednim momencie. Jak temu zaradzić, kiedy słońce zagląda nam przez ramię i świeci prosto w monitor, kiedy staramy się pracować? W jaki sposób całkowicie nie zacieniać pomieszczenia, w którym się znajdujemy, a jedynie ograniczyć dopływ promieni? Jest na to rozwiązanie: plisy na oknie.

Czym są plisy na oknie?

 

Plisy okienne to rodzaj rolet, które mają nietypową funkcję: pozwalają na częściowe zasłonięcie okna. Istnieje możliwość przesuwania ich w górę i w dół, i pozostawienia na dowolnej wysokości, co pozwala przykryć tylko konkretną część szyby, nie odcinając całkowicie dostępu słońca. Zamysł jest niezwykle praktyczny. Położenie takiej plisy regulować można dzięki uchwytowi lub lince, co sprawia, że jest łatwa w użyciu. plisy na oknieCzyszczenie też nie jest problematyczne – wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką. Plisy montowane są do listwy przyszybowej, dzięki czemu nie ograniczają funkcjonalności okna i nie zmniejszają możliwości jego otwierania. Takie dekoracje okienne z pewnością są rozwiązaniem ciekawym, niebanalnym i stosunkowo nowym. Ich popularność stale rośnie, dzięki sporej palecie barw, przystępnym cenom i dobrej jakości materiałom. Szeroki wybór kolorystyczny pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza, czy to o klasycznym, czy nowoczesnym wystroju, i zaspokojenie każdego gustu. Sama plisa na oknie robi dobre wrażenie estetyczne i może służyć jako element dekoracyjny. Wspomniana różnorodność sprawia, że nadaje się do zamontowania w każdym pomieszczeniu. Kolejnym atutem jest bardzo korzystna cena tych elementów okiennych. Natomiast tworzywa, z których są wykonane, zagwarantują trwałość i solidność. Dodatkową zaletą tych produktów jest fakt, że można je zamontować nie tylko na okna standardowe.

Zasłonięcie okien niestandardowych

 

zasłonięcie okien niestandardowych
Istnieje możliwość dopasowania ich do każdego rodzaju i kształtu okna, a ich praktyczność zostanie niezmieniona. Można zamontować je na oknach okrągłych i dachowych. Dzięki takiemu zabiegowi na okrągłych oknach odnosi się wrażenie, jakby roleta była eleganckim wachlarzem. Dlatego oprócz przyciemniania i zacieniania pewnych obszarów, takie elementy spełniają również funkcję dekoracyjną. Niestandardowych kształtów okna same w sobie wzbudzają ciekawość i zainteresowanie, a z dodatkiem takich estetycznych dekoracji okiennych będą jeszcze

bardziej efektowne. Jest to rozwiązanie proste, dzięki czemu każdy może z niego skorzystać.