Jesteś w trakcie remontu? A może właśnie urządzasz dom lub mieszkanie? Zastanawiasz się, jakie osłony okienne wybrać, aby zabezpieczyć wnętrze przed wzrokiem innych, a także uchronić je przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym? Specjaliści z firmy Fabrollo w Szczecinie podpowiadają, co wybrać – rolety, czy żaluzje, aby być zadowolonym z podjętej decyzji.

Czym zasłonić okno w mieszkaniu?

Obecnie do najpopularniejszych osłon okiennych należą rolety i żaluzje, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zasłon oraz firan. Poza tym, że pełnią funkcję praktyczną, umiejętnie dobrane do wystroju mogą też być efektowną ozdobą pomieszczenia. To, co je łączy, to przede wszystkim możliwość dostosowania do okien o różnych rozmiarach oraz kształtach. Ogromną zaletą rolet oraz żaluzji jest także dostępność w szerokiej palecie kolorystycznej.

Rolety wewnętrzne – które sprawdzą się najlepiej?

Pod względem konstrukcji wyróżnia się rolety rzymskie, zwijane, plisowane oraz dzień – noc. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się te podnoszone do góry, montowane do ościeżnicy lub nad oknem. Na chwilę obecną prym wiodą modele bardziej efektowne, pozwalające nadać wnętrzu eleganckiego charakteru. Do nowoczesnych pomieszczeń doskonale pasują właśnie rolety dzień – noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych materiałowych pasów – zaciemniającego oraz przepuszczającego światło. Poza tym, że estetycznie się prezentują, dają możliwość samodzielnej regulacji, w zależności od tego, czy chcesz uzyskać dostęp do słońca, czy przyciemnić pokój.

Żaluzje – do jakich pomieszczeń są odpowiednie?

W odróżnieniu od rolet są bardziej uniwersalne, dlatego z łatwością dają się wkomponować w wystrój każdego wnętrza. Modele aluminiowe coraz częściej są zastępowane przez żaluzje drewniane, które pozwalają ocieplić przestrzeń i świetnie wpisują się w eko-trendy. Fachowo zaimpregnowane mogą być bez przeszkód instalowane nawet w łazienkach i pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Podsumowanie

Wybór między roletami a żaluzjami nie jest łatwy. Jeśli wciąż nie wiesz, po które z rozwiązań sięgnąć, zapraszamy Cię do skontaktowania się z firmą Fabrollo działającą na terenie całego Szczecina. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać osłonę, która poza funkcją praktyczną, doda blasku i wyjątkowego charakteru Twojemu mieszkaniu.