Aranżacja okna to ważny etap urządzania pomieszczenia. Dotyczy to przede wszystkim łazienki, w której zachowanie prywatności jest szczególnie ważne. Jednym z polecanych rozwiązań do tego wnętrza są rolety. Dlaczego warto je wybrać i jak dopasować je do łazienkowej aranżacji?

Czemu rolety są najlepszą opcją do łazienki?

Łazienka to miejsce, które wymaga dobrego zaplanowania. Wszystko ze względu na zazwyczaj niewielki metraż tego pomieszczenia oraz warunki, jakie w nim panują. Meble i akcesoria łazienkowe są narażone na nieustanne działanie wilgoci, oparów oraz zmiennych temperatur. Dlatego muszą odznaczać się odpornością na te czynniki. W tej roli doskonale sprawdzają się właśnie rolety (okienne, rzymskie, wewnętrzne), które dzięki swej wysokiej wytrzymałości osiągają znaczną przewagę nad zwykłymi zasłonami czy firankami. Poza tym użytkownik może swobodnie i jednocześnie precyzyjnie „sterować” ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Tym samym kontroluje również poziom prywatności, od całkowitego odsłonięcia okna po jego pełne zasłonięcie.

Które modele są najlepsze?

Do łazienki poleca się wybór takich ozdób okiennych, które zapewniają wysoki poziom zaciemnienia. Doskonałym rozwiązaniem będą rolety materiałowe na wymiar wykonane z dobrej jakości tworzywa, które nie przepuszcza światła. Te modele są gładkie, zatem na ich powierzchni nie gromadzi się dużo kurzu. Ich czyszczenie jest niezwykle proste, co pozwala zachować wysoki poziom higieny w łazience. Do wyboru są modele umieszczane w prowadnicy lub wolnowiszące.

Wygląd rolet też jest ważny

Akcesoria okienne powinny być dopasowane również do aranżacji danego wnętrza. Dlatego warto zdecydować się na ofertę sprzedawcy, który zapewnia szeroki wybór kolorów. Dzięki temu bez problemu można znaleźć dodatek idealnie wpisujący się w projekt pomieszczenia. Do łazienek poleca się głównie jasną kolorystykę, która pozwala optycznie powiększyć to pomieszczenie. Delikatne barwy sprawiają również, że wnętrze nie staje się zbyt zaciemnione.

Udekoruj okno z profesjonalną pomocą

Oferujemy rozmaite dekoracje okienne, w tym również żaluzje i plisy. Każde zamówienie realizujemy zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Do tego zapewniamy profesjonalny montaż w Szczecinie (Prawobrzeże) i okolicach. Warto już teraz zapoznać się z całą zróżnicowaną ofertą oraz z atrakcyjnym cennikiem.