Okna dachowe najczęściej położone są na skos ze względu na architektoniczne ułożenie poddasza. Jest to zabieg bardzo ciekawy wizualnie, jednakże takie miejsca trzeba chronić przed promieniami słonecznymi. W tym celu stosuje się specjalne rolety do okien dachowych. Czym kierować się podczas ich wyboru? Przekonaj się!

Zalety rolet do okien dachowych

Tego rodzaju rolety wyróżniają się przede wszystkim tym, iż montowane są pod kątem zgodnym ze skosem dachu. Trzeba zakładać je na kasecie i prowadnicach, ponieważ tylko w ten sposób można dokładnie zasłonić całą szybę i równomiernie rozwinąć tkaninę. Gdyby nie montaż pod skosem, wówczas materiał nie przylegałby do okna, lecz luźno zwisał. Wybierając rolety na wymiar, można również zyskać pewność, że będą doskonale pasowały do otworu okiennego.

Przeznaczone do okien dachowych rolety materiałowe dzień-noc są uniwersalnym rozwiązaniem. Doskonale chronią przed promieniami słonecznymi, które mogą razić i zanadto nagrzewać wnętrze. W nocy natomiast ułatwiają zaśnięcie, gdyż odbijają światło księżyca i latarni. Poza użytecznością wyglądają bardzo korzystnie, dodatkowo upiększając pomieszczenie. Do ich czyszczenia wystarczy ściereczka z mikrofibry, więc korzystanie z nich jest niezwykle łatwe.

Rodzaje rolet do okien dachowych

Wybór rolet wewnętrznych powinien być uzależniony przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia, w jakim mają być zamontowane. Najlepszą opcję stanowią warianty podgumowane, czyli zaciemniające, zwłaszcza jeżeli na poddaszu znajduje się sypialnia. Warstwa gumy całkowicie blokuje przenikanie światła. Dzięki temu zapewnione są idealne warunki do snu bądź przetrzymywania przedmiotów, które promienie słońca mogą wyniszczać.

Zawsze trzeba dobrać odpowiedni materiał do rolet. Jest to kwestia wyboru gramatury, transparentności i dodatkowych właściwości. Przykładowo na poddaszu użytkowanym jako pokój najlepiej sprawdza się tkanina z refleksem (pokryta specjalną substancją pozwalającą na odbijanie promieni słonecznych). Pomieszczenie dzięki temu nie nagrzewa się, jednak, co warte podkreślenia – rolety takie nie muszą go całkowicie zaciemniać ani odcinać dostępu do światła.

Podsumowanie

W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele rolet okiennych, plis i żaluzji, które przeznaczone są do okien dachowych. Wszechstronność wyboru zapewnia również to, że dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dowolnie dopasowywać tkaniny do wystroju wnętrza. Poszukujesz w Szczecinie (Prawobrzeże) rolet rzymskich lub żaluzji drewnianych najwyższej jakości? A może potrzebujesz pomocy w ich wyborze lub montażu? Zapraszamy do przejrzenia naszego cennika i kontaktu!