Chciałbyś stworzyć elegancką, praktyczną oprawę okien i zastanawiasz się, czy warto postawić na rolety materiałowe? Słyszałeś o osłonach dzień noc, ale nie jesteś pewien, czy tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? W takim razie zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika. Dzięki niemu dowiesz się, na które elementy należy zwrócić uwagę, wybierając osłony okienne, a także jakie korzyści możesz odnieść, jeżeli zdecydujesz się kupić rolety na wymiar w Szczecinie.

O czym warto pamiętać?

Coraz więcej osób decyduje się nabyć stylowe osłony typu dzień noc. Jest to nie tylko nowoczesna, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalna oprawa okien. Składa się ona z dwóch typów materiału: delikatnej siateczki oraz tkaniny o wybranej przez kupującego transparentności i kolorze. Oba rodzaje umieszczone są naprzemiennie, tworząc szerokie pasy. Dzięki temu, poruszając mechanizmem, można przesuwać warstwy tkaniny względem siebie. Umożliwia to dostosowywanie zarówno poziomu naświetlenia, jak i stopnia widoczności z zewnątrz.

Jako specjaliści oferujący rolety wewnętrzne w Szczecinie wiemy, że jest to nie tylko wygodne, ale też bardzo uniwersalne rozwiązanie. Osłony typu dzień noc nadają się do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, takich jak:

 • salony,
 • kuchnie,
 • pokoje młodzieżowe,
 • biura,
 • sale konferencyjne,
 • itp.

Warto też podkreślić, że tego typu żaluzje materiałowe nadają się do wnętrz o bardzo różnej stylistyce. Będą pasować równie dobrze do sielskiego i klasycznego wystroju, jak i do industrialnych, minimalistycznych aranżacji.

Ile możesz zyskać?

Kupując rolety dzień noc w Szczecinie, masz szansę odnieść szereg wymiernych korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

 • nadanie pomieszczeniom eleganckiego i nowoczesnego stylu. Kupując efektowne osłony materiałowe możesz łatwo stworzyć modne aranżacje. Dzięki nim nawet neutralne wnętrze nabierze wyrazu i innowacyjnego wyglądu,
 • minimalizacja kosztów. Urządzając mieszkanie, nie sposób nie patrzeć na cennik, dlatego każda inicjatywa dążąca do obcięcia wydatków warta jest rozważenia. Tradycyjna oprawa okienna składa się z dwóch elementów: firanek i zasłon. Instalując zamiast nich rolety dzień noc, kupujesz tylko jeden produkt, możesz więc poczynić spore oszczędności,
 • komfort użytkowania. Osłony materiałowe są nie tylko proste w obsłudze, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Kiedy się zakurzą, nie trzeba, a nawet nie należy ich prać. Można za to szybko wyczyścić je rolką do ubrań, suchą szmatką lub odkurzaczem.

Montaż rolet dzień noc

Instalacja osłon wewnętrznych typu dzień noc może być przeprowadzona na dwa sposoby. Wybór metody zależy od typu rozwiązania, jakie wybierzesz:

 • montaż rolet z prowadnicami odbywa się w sposób bezinwazyjny, z użyciem piankowej taśmy dwustronnie klejącej,
 • w przypadku osłon wolnowiszących „mini” konieczne jest zastosowanie uchwytów haczykowych, które montowane są na skrzydło okienne i dodatkowo przyklejane.

Przy prawidłowo przeprowadzonej instalacji osłon typu dzień noc okno nie traci gwarancji producenta, ponieważ są one mocowane do listwy, która jest elementem wymiennym. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, skontaktuj się z nami.

Jak kupować?

O czym powinieneś pamiętać, pragnąc stworzyć elegancką, a zarazem funkcjonalną oprawę okien? Oto elementy, na jakie warto zwrócić uwagę:

 • jakość. Produkty te będą intensywnie użytkowane, w zależności od natężenia światła słonecznego. Jeżeli zdecydujesz się kupić osłony okienne w Szczecinie, zyskasz pewność, iż posłużą Ci bezawaryjnie przez wiele lat,
 • wielkość osłon. Gotowe produkty nie zawsze odpowiadają rozmiarowi wnęki, tym bardziej że w dzisiejszym budownictwie nie ma już czegoś takiego jak standardowe okna. Zbyt mała żaluzja nie spełni swojej roli, a za duża nie będzie prezentować się elegancko. Optymalnym rozwiązaniem są rolety na wymiar, które możesz dopasować co do centymetra,
 • kolorystyka. Wybierając osłony wewnętrzne, warto zadbać o to, by ich barwy korespondowały z resztą wystroju wnętrza. Dzięki temu całość będzie prezentować się stylowo i elegancko,
 • stopień zaciemnienia. Kupując rolety dzień noc w Szczecinie, masz do wyboru szeroką gamę materiałów i kolorów. W pomieszczeniach o ekspozycji południowej lepiej sprawdzą się ciemne barwy i grubsze tkaniny, w pozostałych — jaśniejsze osłony.

Rolety dla Ciebie

Instalując osłony dzień noc, możesz łatwo poprawić funkcjonalność oraz stylistykę pomieszczeń. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci w wybraniu najlepszego dla Ciebie modelu żaluzji. Jeżeli szukasz firmy oferującej dobrej jakości rolety wewnętrzne w Szczecinie, sprawdź naszą ofertę (https://fabrollo.pl/). Jesteśmy przekonani, że spełni ona Twoje oczekiwania i pomoże Ci w stworzeniu udanej aranżacji.