Stosunkowo od niedawna w sprzedaży pojawiły się rolety na dzień i noc, będące produktem, który może zrewolucjonizować rynek osłon okiennych. Rzadko kiedy mogliśmy spotkać rolety czy żaluzje, które będą pełnić dwie funkcje naraz: chronić przed promieniami słonecznymi oraz wpuszczać wystarczającą ilość światła do pomieszczenia. Na początku może wydawać się to niemożliwe. Jak zatem działają rolety dzień-noc i czy warto w nie inwestować?

Funkcjonalne i uniwersalne rolety

Wyróżnikiem rolet dzień-noc jest specjalna tkanina, która składa się pasów materiału na przemian zaciemniającego oraz przepuszczającego promienie słoneczne. Dzięki takiemu zabiegowi bez regulacji rolety można cieszyć się odpowiednią ilością wpuszczanego światła do pokoju. Oczywiście można także w dowolny sposób sterować roletami, według indywidualnych potrzeb.

Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc?

Ich nazwa odnosi się do tego, że takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w dzień, jak i w nocy. Za dnia wpuszczają dokładnie takie światło, jakie chcesz, nocą natomiast mogą stanowić całkowite zakrycie okna. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nawet przy rażącym świetle można nadal pozostawić pomieszczenie jasne, nie narażając się jednocześnie, na przykład, na świecenie słońca w monitor.

Różne rodzaje i możliwości zastosowania

Na rynku można znaleźć rolety dzień-noc w różnych kombinacjach. Mogą to być zarówno rolety wolno wiszące (zazwyczaj dobierane do dużych okien), mini-rolety (możliwość wybrania systemu z prowadzeniem żyłkowym, dzięki któremu utrzymamy tkaninę przy samej szybie), jak i praktyczne rolety zlokalizowane w kasecie (połączenie estetyki z funkcjonalnością). Te elementy okienne mogą stanowić dekorację zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych.

Korzyści z posiadania rolet dzień-noc

Chcąc zainwestować w elegancki wygląd, praktyczność w zastosowaniu, a także uniwersalne rozwiązanie, warto zainwestować właśnie w te nowoczesne dekoracje okienne. Wiele osób zdecydowało się już na zamontowanie takich rolet w sypialni, salonie, łazience, kuchni, a nawet w biurze. Istnieje ogromny wybór przeróżnych kolorów tych rolet. Kontrastowe pasy (np. brązowy — nieprzepuszczający światła i przezroczysty albo czarno-biały, z domieszką granatu itd.) będą świetnie prezentować się w każdym pomieszczeniu. Co więcej, jest to rozwiązanie na lata, gdyż te rolety wyróżniają trwałe i proste w czyszczeniu materiały.