Alergicy podczas urządzania domu muszą ostrożnie wybierać wyposażenie. Komfort osób z alergią polepszają akcesoria, które zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się kurzu i innych alergenów. Warto zadbać o dodatki okienne, które chronią przed:

  • roztoczami,
  • pyłkami,
  • popiołem,
  • sierścią zwierząt,
  • uczulającymi drobinkami.

W ofercie naszego sklepu znajdują się rozmaite modele żaluzji, rolet, a także moskitier i plis. Posiadamy różnorodne materiały oraz bogate wzornictwo.

Czego lepiej się pozbyć?

Zasłony stanowią dekorację okna, jednak dla alergików mogą być niebezpieczne. To bowiem prawdziwe siedlisk różnego pochodzenia alergenów. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby codzienne pranie zasłon i firanek. Zdecydowanie prościej i wygodniej wymienić je na rolety dzień-noc lub żaluzje drewniane.

Rolety – jaki model wybrać dla alergika?

Osoby, u których dochodzi do silnej reakcji immunologicznej na określone alergeny, powinny regularnie sprzątać otoczenie, w którym przebywają na co dzień. Najlepsze efekty daje odkurzanie, a do tego przecieranie mebli i akcesoriów. Dlatego przysłona okienna do pokoju alergika powinna być wykonana z materiału odpornego na częste czyszczenie. Rolety wewnętrzne, jakie znajdziesz w naszej ofercie, można czyścić przy użyciu odkurzacza albo suchej ściereczki. Materiał zwija się do specjalnej kasety, dzięki czemu nie osadzają się na nim żadne pyłki. Warto dodać, że pokój alergika powinien być często wietrzony. Posiadamy rolety z prowadnicami przestrzennymi, które pozwalają na swobodne zamykanie i otwieranie okna. Produkty możesz zamówić w wersji na wymiar, czyli jako modele idealnie dopasowane do kształtu i rozmiaru danej szyby.

Jakie żaluzje przy uczuleniu na kurz?

Kolejną alternatywę stanowią żaluzje. Szczególnie polecane są modele drewniane, ponieważ niektóre gatunki drewna mają właściwości antystatyczne, czyli chroniące przed osadzaniem się kurzu. Użycie tego naturalnego materiału we wnętrzu pozwala stworzyć przytulną atmosferę. Z racji tego, że żaluzje w pokoju alergika wymagają częstego czyszczenia, to najlepiej wybrać model z jak największymi lamelami (70 mm). W ten sposób sprzątanie będzie zdecydowanie krótsze.

Co jeszcze oferujemy?

Nasze produkty pozwalają alergikom dobrze czuć się w codziennym otoczeniu. Oprócz wysokiej jakości rolet i żaluzji, polecamy również łatwe w praniu plisy i moskitiery, które chronią przed przedostawaniem się zabrudzeń z zewnątrz. Oferujemy profesjonalny montaż akcesoriów okiennych na terenie Szczecina i w pobliskich miejscowościach.