Okna łukowe można dzisiaj spotkać nie tylko w zabytkowych pałacach, ale także we współczesnych domach. Taka zaokrąglona konstrukcja wygląda niezwykle stylowo i dekoracyjnie, a stosowana jest najczęściej w lukarnach oraz salonach. Chcąc zamontować w takich oknach rolety, nie ma co liczyć na gotowe rozwiązania. Można jednak zamówić odpowiednie dekoracje w takiej firmie jak nasza, która dostarcza rolety na wymiar w Szczecinie (Prawobrzeże). Sprawdź, jaki ich rodzaj będzie odpowiedni do okien łukowych.

Żaluzje pionowe do dużych okien łukowych

Pionowe żaluzje wewnętrzne uważane są za bardzo eleganckie, a najlepiej prezentują się w oknach o dużej powierzchni (także tych sięgających podłogi), czyli np. w salonie. Ich zaletą jest możliwość dopasowania do różnych kształtów ram – nie tylko tych łukowych, ale także trapezowych czy trójkątnych. W Fabrollo mamy duży wybór żaluzji pionowych pod względem kolorystyki i szerokości lamel, dlatego możemy je dopasować do każdej aranżacji wnętrza.

Rolety plisowane – idealne do lukarny i kuchni

Tzw. plisy to bardzo popularne rolety okienne, które można dopasować w zasadzie do każdego wnętrza i okna. Ten rodzaj dekoracji można wykonać z tkanin o rozmaitych kolorach i wzorach, a przede wszystkim zamontować na wiele sposobów – zarówno w świetle szyby, jak i bezinwazyjnie na haczykach zakładanych za ramę okna. W praktyce więc rolety plisowane są idealne na konstrukcje łukowe – szczególnie atrakcyjnie prezentują się w lukarnach, ale także na mniejszych szybach kuchennych, połaciowych lub korytarzowych. Co ważne, pasują do wnętrz nowoczesnych, jak i w stylu klasycznym.

Stylowe rolety rzymskie

Konstrukcje łukowe mogą zdobić również rolety rzymskie. Szczególnie polecamy je do wykuszy oraz zaokrąglonych okien balkonowych, ponieważ właśnie w nich wyglądają najbardziej dekoracyjnie i efektownie. W zależności od ekspozycji na światło można wybrać osłonę wykonaną z delikatnego woalu albo z gęstego materiału zapewniającego skuteczną ochronę przed promieniami słońca.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz mieć idealnie dopasowane osłony na okna łukowe, wybierz rolety na wymiar – w Szczecinie i okolicach możesz liczyć na pomoc naszej firmy. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni rodzaj żaluzji do Twoich okien, a potem wykonamy je z wybranych przez Ciebie materiałów. Zapewnimy także ich profesjonalny montaż i atrakcyjny cennik – nawet jeśli okno ma wyjątkowo fantazyjny kształt.