Okna o niestandardowych wymiarach lub kształcie potrzebują idealnie dopasowanej osłony. Najlepsze rozwiązanie stanowią rolety na wymiar, które oferuje firma Fabrollo, działająca na terenie Szczecina. Dzięki takim produktom można korzystać z pełnej prywatności i ochrony przed słońcem, nawet jeśli posiada się okna o rzadko spotykanym kształcie.

Czym odznaczają się rolety?

Wybierając dekorację okienną, można zdecydować się na różne rozwiązania. Rolety szyte na miarę to, obok żaluzji czy moskitier, jedna z najczęściej stosowanych opcji. Do ich najważniejszych zalet należy:
• pełne dopasowanie – dekoracje tworzone na wymiar całkowicie odpowiadają oczekiwaniom klienta, zarówno pod względem rozmiarów, jak i koloru,
• zapewnienie prywatności – rolety okienne sprawiają, że można czuć się swobodnie w domu lub w mieszkaniu, zwłaszcza tym usytuowanym na niskich kondygnacjach,
• kontrola nad poziomem nasłonecznienia – modele takie jak rolety dzień i noc pozwalają na regulowanie jasności pomieszczenia w zależności od pory dnia,
• oszczędność energii – dzięki roletom można ograniczyć użycie urządzeń do ocieplania lub chłodzenia domu bądź mieszkania, jako że zimą zabezpieczają przed ucieczką ciepła z domu, z kolei latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Ponadto rolety można stosować w pomieszczeniach o różnym charakterze – od kuchni, poprzez jadalnię oraz salon, aż do łazienki i sypialni. Modele na wymiar gwarantują staranne wykonanie przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Taką gwarancję dają choćby rolety wewnętrzne, które są dostępne w ofercie Fabrollo. Ich montaż można zlecić na terenie całego Szczecina oraz jego okolic.

Do jakich okien dobrać rolety na wymiar?

Modele rolet szytych na wymiar można dopasować do okien w wielu różnych kształtach. Należą do nich choćby okna trapezowe i trójkątne, często stosowane w miejscach ze skośnym sufitem, chociażby na poddaszu. W przypadku okien okrągłych i półokrągłych dobrym rozwiązaniem są delikatne rolety rzymskie, których budowa jest dostosowana do kształtu i rozmiarów okna.
Zaletą rolet wykonywanych na zamówienie jest również pełne dostosowanie do określonych wymiarów. Można je stosować w przypadku dużych okien, jakie są często spotykane w salonach, lub w przypadku małych okien, takich jak świetliki znajdujące się w łazience. Atrakcyjną ofertę i pomoc w wyborze odpowiedniego modelu rolety zapewnia nasza firma Fabrollo.