Nie tylko standardowe okna potrzebują odpowiedniej dekoracji. Dotyczy to również drzwi balkonowych, które ze względu na wymiary należy przesłonić przy użyciu takich akcesoriów jak na przykład rolety. Do wyboru są rozmaite modele, w tym klasyczne – materiałowe, jak i nowoczesne – dzień-noc. W jaki sposób dobierać je do balkonu? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety?

Chociaż balkon jest dużym udogodnieniem – można na nim zarówno odpoczywać, jak i wieszać pranie – to jednocześnie może stanowić problem, zwłaszcza dla osób, które chcą ograniczyć ilość światła naturalnego w pomieszczeniu. Zazwyczaj stosowane firanki czy zasłony charakteryzują się zbyt wysoką transparentnością, a do tego nie zapewniają odpowiedniego poziomu prywatności. Dopiero rozwiązania takie jak rolety okienne czy żaluzje pozwalają uzyskać oczekiwane efekty. Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden sposób na to, aby zapewnić sobie zabezpieczenie przed nadmiarem promieni słonecznych – plisy.

Czym charakteryzują się plisy?

To wyposażenie okienne ma wiele zalet. Należy do nich:

  • estetyczny wygląd – rolety plisowane, znane również jako modele rzymskie, dobrze się układają, dzięki czemu wnętrze prezentuje się bardziej elegancko – to rozwiązanie w sam raz do pomieszczeń urządzonych w klasycznym stylu,
  • łatwość obsługi – manewrowanie plisami jest niezwykle proste, co pozwala w szybki sposób odpowiednio je ustawić,
  • dopasowanie – korzystając z oferty sprawdzonych sprzedawców, można z powodzeniem zdecydować się na rozwiązania na wymiar, które są idealnie dostosowane do drzwi czy okien balkonowych.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Decydując się na takie wyposażenie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest ono dopasowane do balkonu pod względem wymiarów. Kolejny czynnik to kolorystyka, która powinna stanowić harmonijne połączenie z barwami zastosowanymi w danej aranżacji.

Wysokiej jakości wyposażenie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu z rozmaitymi dekoracjami i przesłonami, które są przeznaczone do okien i drzwi balkonowych. Oferujemy rolety wewnętrzne, żaluzje drewniane oraz inne akcesoria. Oprócz sprzedaży zajmujemy się również montażem tego typu rozwiązań na terenie Szczecina (Prawobrzeże) i okolic. Sprawdź nasz atrakcyjny cennik!