Rolety, żaluzje oraz plisy – które można nabyć m.in. za pośrednictwem internetu i w sklepie Fabrollo w Szczecinie – od lat cieszą się ogromną popularnością. Odnajdą się one w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym, skandynawskim, angielskim, a także loftowym. Jednakże tym, który nie wychodzi z mody i zawsze będzie prezentował się doskonale, jest styl klasyczny. Cechuje go przede wszystkim ponadczasowość, przytulność, jak również naturalne barwy. To doskonała propozycja szczególnie dla osób, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania połączone z elegancką prostotą.

Czym właściwie charakteryzuje się wnętrze klasyczne?

Najprościej mówiąc, styl klasyczny czerpie inspiracje z minionych epok. Przebywanie w tego typu wnętrzach jest niezwykle przyjemne i z pewnością docenią je osoby wyczulone na piękno oraz estetykę. Oczywiście odtworzenie dawnego klimatu nie należy do najłatwiejszych, ponieważ dom lub mieszkanie muszą być funkcjonalne i odpowiadać naszym współczesnym potrzebom. Mowa tu o różnego rodzaju udogodnieniach, spośród których na uwagę zasługują rolety wewnętrzne, które oferuje szczeciński sklep Fabrollo, działający również w internecie.

Jakie osłony wybrać do właśnie takich pomieszczeń?

We wnętrzach klasycznych sprawdzą się przede wszystkim plisy. Choć popularne rolety materiałowe i żaluzje ułatwiają regulowanie dostępu światła do danego pokoju, to właśnie one wyróżniają się czymś dodatkowym. Mowa tu o przysłanianiu wybranej przez użytkownika części szyby, co jest dla niego bardzo wygodne. Dzieje się tak dzięki ich konstrukcji, a konkretniej – profilów, które nie zostały przytwierdzone bezpośrednio do ramy okna. Dzięki temu można całkowicie swobodnie przesuwać materiał wzdłuż prowadnic.

Funkcja ta okaże się nieoceniona przede wszystkim w sytuacji, w której słońce jest na tyle nisko, że zaczyna razić lokatorów. W tym momencie nie będzie konieczne zasłanianie całego okna, które pozbawiłoby ich jasności w ciągu dnia. Co więcej, plisy odnajdą się w przypadku wszystkich okien, niezależnie od ich wielkości i kształtu.

Rolety rzymskie nie wychodzą z mody

Myśląc o wnętrzach klasycznych, nie sposób nie wspomnieć o roletach rzymskich, które można kupić w szczecińskim sklepie Fabrollo. Technicznie rzecz biorąc, roleta ta może być traktowana jako zasłona, jednak w tym przypadku jest ona podnoszona przy użyciu specjalnego łańcuszka. Sprawdzi się m.in. w przypadku okien o niedużej szerokości, w każdym pomieszczeniu – sypialni, pokoju dziecięcym, salonie czy gabinecie.

Wnętrza klasyczne nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą prezentować się doskonale, niezależnie od wielkości danego pomieszczenia. Dbając o najmniejsze nawet detale podczas urządzania, takie jak rolety, otrzymujemy pewność, że będą one zachwycać swoim wyszukanym wyglądem przez wiele lat.