Okna są nieodłącznym elementem prawie każdej budowli. Ich różnorodność coraz bardziej się poszerza. Czy one same i ich otoczenia mogą być równie szykowne, co funkcjonalne? Jakie rozwiązanie w dekorowaniu ich wybrać: czy zostać przy klasycznej elegancji, a może postawić na nowoczesny design? Połączeniem obu tych stylów są rolety rzymskie. Posiadają one aspekt dekoracyjny i jednocześnie są bardzo praktyczne w zastosowaniu, dzięki czemu ich popularność cały czas rośnie.

Jak wyglądają rolety rzymskie?

 

Takie ozdoby okienne są świetną alternatywą do firanek, zasłon i żaluzji. To nie tylko styl, ale również odpowiednia konstrukcja. Posiadają bowiem mechanizm sznurkowy lub łańcuszkowy, który sprawia, że przy podnoszeniu takiej osłony, z materiału tworzą się szykowne fałdy. wnętrze rolety rzymskieRozłożone układają się w poziome pasy lub jednolitą prostą powierzchnię. Świetnie spełnią się jako jedyny element dekoracyjny okien, ale będą również współgrać na przykład z typowymi, zaciąganymi zasłonami. Oprócz ozdobnego charakteru są one również niezwykle funkcjonalne: zaciemniają i chronią przed promieniami słonecznymi, a także osłaniają przed ciekawskimi spojrzeniami. Wykonane z najwyższej jakości materiałów będą niewątpliwym atrybutem każdego miejsca. Rolety rzymskie posiadają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę: nie są drogie. Przy tak rozbudowanej funkcjonalności i aspektowi dekoracyjnemu, cena jest dużym atutem. Dodatkowym plusem jest fakt, że w zależności od materiałów, z których roleta jest wykonana, można je prać lub w prosty sposób wyczyścić. Różne są także rodzaje montażu: niektóre umieszcza się bezpośrednio na ramie okiennej, inne na karniszu.

Do jakich wnętrz?

 

Dzięki niezwykle szerokiemu wyborowi tekstur, deseni i wzorów, kształtów, typów, materiałów, rolety rzymskie nadają się do każdego pomieszczenia. Można dobrać je tak, aby pasowały do aranżacji konkretnych wnętrz lub wykorzystać jako kontrastujący dodatek przyciągający wzrok. Możliwość wykonania rolet na konkretne wymiary, jeszcze dodaje im atrakcyjności. Rolety rzymskie można rolety rzymskiezamieścić na przykład w salonie, ponieważ jako pomieszczenie najbardziej reprezentacyjne, powinien wyróżniać się on na tle pozostałych. Rolety rzymskie dzięki swoim charakterystycznym fałdowaniom, dodadzą mu szyku i stylu. Takie dekoracje mogą także wypełniać gabinet, który dzięki nim stanie się oazą spokoju i miejscem zachęcającym do pracy. W kuchni – będą zadziwiać swoją funkcjonalnością i łatwością w użyciu. Zastosowanie ich w sypialni większy poczucie prywatności i intymności, a w pokoju dziecięcym z pewnością dodadzą one koloru i radości. Część z nich jest również odporna na wilgoć, co pozwala na montowanie ich także w łazienkach. Warto wybrać rolety rzymskie, ponieważ sprawią, że każde wnętrze stanie się niebanalne.