Trendem, który od lat nie wychodzi z mody, jest urządzanie mieszkań w stylu loftowym. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób tworzyć tę aranżację, tak, by wszystkie części tworzyły ze sobą spójną całość. Ogromna przestrzeń daje dużą swobodę jej posiadaczom, jednak tylko dopasowany oraz przemyślany wystrój będzie w stanie podkreślić niebanalne piękno pofabrycznych wnętrz. Jednym z jego elementów są rolety i żaluzje, które nabyć można w szczecińskim sklepie Fabrollo lub też za pośrednictwem internetu.

Skąd wzięła się moda na tego typu wnętrza?

Pierwsze pomieszczenia urządzane w stylu loftowym zaczęły pojawiać się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. Nieużywane fabryki, czy opuszczone magazyny idealnie nadawały się na pracownie artystyczne. Dzięki niewysokim cenom obiekty te zaczęły cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Natomiast dziś takie mieszkania pożądane są przez wielbicieli niebanalnych przestrzeni.

Wyróżniają się surowością, a ich nieodłącznym elementem jest drewno, cegła oraz beton. Dobrym pomysłem okaże się także pozostawienie na widoku grzejników, instalacji czy rur, które wpasują się właśnie w ten klimat. Meble w loftach mogą być umieszczane dość swobodnie – zgodnie z potrzebami domowników. Nie bez znaczenia jest obecność prostych, wiszących lamp, czy też zminimalizowanie liczby ozdób znajdujących się w mieszkaniu.

Osłony okienne – przydatne w każdym mieszkaniu

Poszukując sposobów na zachowanie prywatności, warto zapoznać się z ofertą szczecińskiego sklepu Fabrollo zajmującego się sprzedażą produktów takich jak rolety wewnętrzne, plisy i żaluzje, które doskonale komponować się będą ze stylem loftowym. Okażą się nieocenione nie tylko w przypadku ochrony przed słońcem, ale też przed… spojrzeniami sąsiadów. Na co zwracać uwagę kupując osłony okienne? Przede wszystkim na ich kolor. W przypadku loftów doskonale sprawdzą się odcienie grafitowe, kremowe, szare, brązowe i czarne. Ciekawą opcją może okazać się zakup rolet plisowanych. Do ich produkcji wykorzystano tkaninę składającą się w harmonijkę. Plisy doskonale będą komponować się z ceglaną ścianą, jak również prostymi meblami. Warto też wiedzieć, że mogą być one wykonane nie tylko z tkanin dekoracyjnych, ale i przyciemniających, co jest bardzo wygodne. Sterowanie tego typu roletami nie powinno być większym problemem, a samohamujący mechanizm daje możliwość ustawienia ich na wybranej przez użytkownika wysokości.

Urządzając dom lub mieszkanie, trzeba pamiętać, że nawet najmniejsze detale mogą mieć wpływ na całościowy efekt wizualny. Dlatego też należy dokładnie przemyśleć nie tylko zakup odpowiednich mebli, ale i różnego rodzaju dodatków, takich jak rolety. Ogromny asortyment, który znaleźć można w wielu sklepach, sprawia, że wybór najodpowiedniejszego modelu nie powinien stanowić większego problemu.