Zastanawiasz się, co wybrać – rolety, zasłony, a może plisy? Jednym z podstawowych kryteriów, jakimi powinieneś się kierować, jest to, jak dane rozwiązanie pozwala utrzymać właściwą temperaturę w środku domu. Jest to istotne szczególnie wtedy, gdy za oknem panują skrajne warunki pogodowe – rekordowe upały albo siarczysty mróz. Odpowiednia przysłona okienna zapewnia domownikom komfort niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz.

Rolety zewnętrzne – skuteczna izolacja

Rozwiązania takie jak rolety zewnętrzne uznaje się za prawdziwą barierę ochronną. To skuteczne zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem czy ochładzaniem się pomieszczeń. W ciepłe dni rolety działają niczym tarcza, która odbija promienie słoneczne. Upał panujący na zewnątrz nie wpływa na temperaturę w środku. Z kolei zimą takie wyposażenie czyni ogrzewanie bardziej skutecznym. Według statystyk nawet 25 proc. ucieczki ciepła z domu jest spowodowane przez nieszczelne okna. Gdy nadejdą chłodne dni, listwy rolet zewnętrznych wystarczy skierować w dół.

Plisy – czy warto z nich korzystać?

Pewną alternatywę dla wyżej opisanych produktów stanowią plisy. Posiadają dwuwarstwowe listwy, dzięki czemu zapewniają szczelną ochronę przed wysokimi temperaturami. Izolacja jest jeszcze skuteczniejsza, jeśli pomiędzy dwoma warstwami materiału znajduje się folia. Plisy sprawdzają się również zimą, jako że blokują przedostawanie się ciepła ze środka na zewnątrz. Jeśli z pewnych przyczyn nie chcesz używać rolet na zewnątrz, wówczas możesz śmiało sięgnąć po plisy. Ich dużą zaletą jest możliwość swobodnego dopasowania do wymiarów i kształtu każdego okna. Prosta obsługa sprawia, że wyposażenie można zamontować również w pokoju dziecięcym.

Półprzezroczyste rolety wewnętrzne w pokoju mieszkania.

Co z zasłonami?

Rozwiązania materiałowe takie jak zasłony pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się, jednak nie są tak skuteczne, jak rolety czy plisy. Zimą nie stanowią żadnego zabezpieczenia przed utratą ciepła z domu. Dlatego podczas chłodnej pory roku używa się ich tylko do ozdoby.

Jeśli szukasz wyposażenia na każde warunki pogodowe, wybierz asortyment z naszego sklepu. Posiadamy wysokiej jakości rozwiązania okienne, w tym również moskitiery, rolety dzień-noc i modele rzymskie. Wykonujemy ich profesjonalny montaż na terenie Szczecina i okolic. Skontaktuj się z naszym biurem, aby poznać szczegóły dotyczące asortymentu. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze.