Wraz z latem nadchodzą dni pełne słońce i wysokie temperatury, których czasami chcielibyśmy uniknąć. Jak radzić sobie z nagrzewającym się mieszkaniem? Jednym ze sprawdzonych sposobów są rolety. W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne modele – rzymskie, materiałowe oraz dzień noc. Do tego posiadamy plisy, żaluzje, a także moskitiery. Przedstawiamy, w jaki sposób przysłony okienne chronią przed nadmierną dawką promieni słonecznych, a także zdradzamy inne metody na walkę z upałem w pokojach.

Rolety zewnętrzne na skwar w domu

Gdy słońce od kilku godzin jest wysoko na niebie, temperatura w mieszkaniu sięga zenitu. To wynik długotrwałego nagrzewania się pomieszczeń. Żeby się przed tym chronić, warto sięgnąć po rolety zewnętrzne. Statystycznie chronią one wnętrze przed wysokimi temperaturami nawet kilka razy lepiej niż modele wewnętrzne. Poza tym zapewniają lepsze zabezpieczenie przed włamaniem. Oferujemy rozwiązania sterowane na różne sposoby:

  • ręcznie, za pomocą sznurka,
  • elektrycznie, czyli przy użyciu włącznika,
  • radiowo, dzięki korzystaniu z pilota.

Szczególną wagę przykładamy do jakości naszych produktów, dlatego starannie dobieramy tworzywa przeznaczone do produkcji asortymentu na zewnątrz. Są one odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych, w tym również promieniowania UV.
Upał w mieszkaniu - rolety

Wietrzenie o odpowiedniej porze

W czasie lata wietrzenie wnętrz jest jak najbardziej zalecane. Dzięki temu można uniknąć duchoty w mieszkaniu, a do tego skutecznie obniżyć temperaturę. Okna należy jednak otwierać tylko wieczorem, w nocy i wczesnym ranem, kiedy na zewnątrz jest jeszcze dość chłodno. W ciągu dnia lepiej pozostawić ramę okienną zamkniętą, aby nie wpuszczać fal gorąca do środka. Późne godziny to jednak zwiększona aktywność owadów. Dlatego warto zdecydować się na nasze skuteczne moskitiery, które w czasie zimy można zwinąć do specjalnej kasety.
Upał w domu - żaluzje

Wyłącz komputer, włącz wiatrak

Urządzenia AGD i RTV emitują pewne ilości ciepła do otoczenia. Żeby zatem zmniejszyć nieco temperaturę, warto pamiętać o wyłączeniu urządzeń elektrycznych, gdy tylko przestajemy z nich korzystać. Lepiej wstrzymać się z pieczeniem ciasta, odkurzaniem czy dużym praniem. Poleca się za to nabyć przenośny wiatrak, który wprawia w ruch masy powietrza i przyjemnie chłodzi skórę.

Wyposażenie okienne takie jak rolety czy żaluzje sprawdza się przez cały rok, zapewniając więcej prywatności. Zachęcamy do skorzystania z naszych produktów. Oferujemy gotowe rozwiązania, a także modele na wymiar, których montaż przeprowadzamy w Szczecinie i okolicznych miejscowościach.