Pojawienie się rolet dzień noc zrewolucjonizowało rynek. Z dnia na dzień stały się one bardzo popularne i to nie bez przyczyny. Rolety okienne wewnętrzne tego typu, które bez problemu można znaleźć w każdym dobrym sklepie, mają bardzo ciekawy i funkcjonalny materiał. Rolety te składają się z naprzemiennych pasów. Jeden jest transparentny, a drugi przyciemniający. Manipulując mechanizmem, można ustawiać te pasy względem siebie w różnorodny sposób, zyskując wiele możliwości przyciemnienia okna: od całkowitego odsłonięcia, po całkowite zaciemnienie. Rolety dzień noc są dostępne dość tanio, ale wiele zależy od tego, na jaki ich typ się zdecydujemy oraz czy w ramach usługi będziemy zamawiać montaż rolet.

Rodzaje rolet dzień noc

Rolety dzień noc występują w kilku rodzajach. Nie chodzi tu jedynie o ich kolorystykę i sposób wykonania, ale także typ montażu. Od tego, na jaki się zdecydujemy, w dużej mierze zależy, czy będziemy później z nich zadowoleni. I tak wyróżniamy rolety:

  • klasyczne
  • bezinwazyjne
  • w kasecie

Klasyczne, wolno wiszące rolety dzień noc są przykręcane do ściany lub ramy okna i sprawdzają się w przypadku ciężkich rolet na duże okna. Rolety bezinwazyjne jest najłatwiej montować, ponieważ opierają się na zaczepach, dzięki którym nie niszczymy okna. Najbardziej eleganckim rozwiązaniem są zaś rolety trzeciego typu, które dzięki specjalnym prowadnicom utrzymane są w idealnym poziomie, a podniesione chowane są w kasecie.

Zalety rolet dzień noc

Jedną z podstawowych zalet rolet typu dzień noc jest ich uniwersalność. Doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i umożliwią dostosowanie ilości wpadającego światła dokładnie do potrzeb. Dlatego są świetne i na lato, i na zimę, podczas gdy zwykłe rolety materiałowe mogą dobrze spełniać swoje funkcje tylko częściowo (nie dają tak szerokich możliwości regulacji). Inną zaletą rolet dzień noc jest fakt, że są one łatwe w montażu i mogą być przenoszone (z okna na okno). Ze względu na ich ciekawy wygląd mogą spełniać także ważne funkcje estetyczne w pomieszczeniu.

Wady rolet dzień noc

Rolety dzień noc mają zdecydowanie mniej wad niż zalet. Jako jedną z głównych wskazuje się ich cenę, ponieważ mogą one kosztować znacznie więcej niż zwykłe rolety materiałowe. Z drugiej jednak strony w rolety dzień noc warto zainwestować, ponieważ są trwałe i mogą z powodzeniem służyć nam dłużej niż tradycyjne. Występuje jednak jeszcze jeden problem: takie rolety nie wszystkim się podobają (tym bardziej, że ich nietypowa faktura widoczna jest doskonale z zewnątrz mieszkania). Trudno uznać to jednak za poważną wadę, ponieważ ten sam problem dotyczy każdego typu rolet.