Szukając okiennych dekoracji, które będą pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz, a także do pokoju dziennego, sypialni, a nawet biura, gabinetu czy firmowego salonu, warto zainwestować w uniwersalne żaluzje aluminiowe. Na rynku aranżacji wnętrz były one popularne szczególnie pod koniec lat 90. Teraz, mimo że nadal bardzo podobne do pierwowzoru, powróciły do mody w zupełnie nowej odsłonie.

Żaluzje nadal w modzie

Choć wydawałoby się, że czas aluminiowych żaluzji już minął, to teraz zyskały one nowe życie. To jedne z najstarszych produktów do regulacji światła w pomieszczeniu w takiej formie. Nie są to już żaluzje dostępne wyłącznie w jednym kolorze — obecnie można wybrać przeróżne, stylowe barwy, a także rodzaje takich okiennych dekoracji. Ich prosta, symetryczna konstrukcja pozwala na udekorowanie nim okien w przeróżnych pomieszczeniach: poczynając od kuchni i jadalni, przez łazienkę, często po sypialnię czy inne pokoje dzienne. Wiele osób decyduje się także na wyposażenie gabinetów czy restauracji takimi stylowymi żaluzjami. Istnieje możliwość wyboru nie tylko koloru listew, ale także odcienie drabinek sznurkowych czy taśmowych żaluzji.

Prostota i funkcjonalność

Pomimo swojej prostej konstrukcji żaluzje aluminiowe są bardzo praktyczne w zastosowaniu. Listwy żaluzji są przede wszystkim odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu można ich używać latami. Zazwyczaj są one dostępne w różnych szerokościach: 16, 25 i 50 mm, dzięki czemu można dopasować rozmiar żaluzji do swoich oczekiwań. Najcieńsze, na przykład w kolorze czerni, bieli lub w szarościach, na pewno wprowadzą świeżość i nowoczesny efekt w pomieszczeniu, natomiast najgrubsze, na przykład w odcieniach brązu, świetnie sprawdzą się w pokojach, w których dominuje elegancki wystrój inspirowany naturą. Dzięki listwom można dowolnie regulować dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. W każdej chwili można także całkowicie podnieść lub spuścić rolety, a także podnieść je do dowolnego miejsca na oknie.

To wyjątkowe rozwiązanie dla osób ceniących zarówno prostotę, jak i elegancję w wyposażeniu wnętrz. Takie aluminiowe żaluzje z pewnością sprawdzą się w domach, w których liczy się także praktyczność zastosowania tego typu dekoracji okiennych. Efekt przebijania się światła przez cienkie przerwy pomiędzy listwami rolety wprowadzą do każdego pomieszczenia wyjątkowy klimat i nastrój.