Poszukując sposobu na skuteczne zaciemnienie wnętrz i ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń, wiele osób rozważa zastosowanie rolet lub żaluzji. Te przesłony okienne są jednymi z najbardziej popularnych i powoli wypierają klasyczne zasłony. Nic dziwnego, wyróżniają się szeregiem zalet, które decydują o ich funkcjonalności. Zastanawiasz się, co sprawdzi się lepiej: drewniane żaluzje czy rolety dzień-noc? Poznaj najważniejsze właściwości obu rozwiązań i wybierz świadomie!

Żaluzje drewniane – dowiedz się, dlaczego warto je mieć!

Choć te produkty kojarzą się często z aluminiowymi lamelami wydającymi charakterystyczny, irytujący dźwięk podczas regulacji czy wyginającymi się pod wpływem nacisku i odbarwiającymi wskutek ekspozycji na światło słoneczne… To tylko nieaktualne już stereotypy! Nowoczesne żaluzje drewniane (https://fabrollo.pl/zaluzje-drewniane/) są wykonywane z wysokiej jakości surowców. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i o różnej szerokości paneli, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Ich największą zaletą jest jednak design – wprowadzają do wnętrza przytulny klimat, ocieplają wystrój i pasują do niemal każdej aranżacji. Modernistyczne modele są sterowane automatycznie, miłośnikom klasyki poleca się produkty z systemem łańcuszkowym.

Może wydawać się, że drewno to materiał trudny w czyszczeniu i konserwacji – nic bardziej mylnego! Żaluzje drewniane oferowane przez firmę Fabrollo ze Szczecina na Prawobrzeżu są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a usuwanie z nich kurzu czy innych zabrudzeń jest niezwykle łatwe.

Jak żaluzje drewniane radzą sobie z zaciemnieniem wnętrza?

Skoro już znasz najistotniejsze zalety tych przesłon okiennych, z pewnością zastanawiasz się, jak poradzą sobie z zabezpieczeniem pomieszczeń przed promieniami słonecznymi. Okazuje się, że sprawdzają się bardzo dobrze – lamele możesz ustawiać zgodnie z aktualnymi preferencjami, zasłaniając całe okno, pozostawiając niewielki prześwit czy całkowicie odsłaniając szybę. Sterujesz – w zależności od modelu – łańcuszkiem umieszczonym z boku żaluzji lub pilotem do obsługi automatycznej.

Rolety dzień-noc – lepsza alternatywa dla żaluzji?

Nieco innym rozwiązaniem na osłonięcie okien są rolety. Dużą popularnością cieszą się obecnie modele dzieńnoc. Są wykonane z dwóch rodzajów materiału – transparentnego i zaciemniającego. Działają podobnie jak żaluzje. Ustawisz je w dogodnej dla siebie pozycji, całkowicie zasłaniając szybę lub zachowując prześwit, aby światło słoneczne wpadało do wnętrza. Ich produkcja bazuje na wysokiej jakości elementach. Profile są aluminiowe, pokryte lakierem w wybranym kolorze, a materiał to świetna gatunkowo tkanina, którą bez obaw możesz czyścić wilgotną ściereczką lub odkurzać. Dostępność wielu wariantów kolorystycznych sprawia, że rolety wewnętrzne dzień-noc (https://fabrollo.pl/rolety-dzien-noc/) produkowane przez firmę Fabrollo w Szczecinie na Prawobrzeżu pasują do wielu wystrojów. Z powodzeniem wykorzystasz je do aranżacji minimalistycznych, skandynawskich, klasycznych i nowoczesnych, nie tylko w pomieszczeniach prywatnych, lecz także w biurach i gabinetach.

Co sprawdzi się lepiej – żaluzje czy rolety?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, a w odniesieniu do funkcji zaciemniającej sprawdzają się podobnie. Wybór zależy zatem od indywidualnych preferencji i wystroju konkretnego wnętrza. Rolety wewnętrzne, podobnie jak żaluzje, zapewniają nie tylko ochronę przed nadmiarem słońca, lecz także poczucie intymności, ponieważ osłaniają przed spojrzeniami z zewnątrz.

Warto wykorzystać je zatem, jeśli:

  • mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub obok Twojego domu przebiega chodnik, po którym często chodzą przechodnie,

  • Twoje okna wychodzą na sąsiadujący budynek,

  • szukasz przesłon okiennych do pomieszczeń usytuowanych na parterze lub niskim piętrze,

  • chcesz zyskać nie tylko osłonę okna, lecz także niebanalną dekorację wnętrza.

Warto podkreślić, że zarówno drewniane żaluzje, jak i materiałowe rolety dzień-noc wyglądają fenomenalnie! Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni kolor i dopasujesz go do aranżacji w pomieszczeniu, a zyskasz spójny design, który zachwyci każdego.

Szukasz wysokiej jakości przesłon okiennych? Zajrzyj do Fabrollo i zamów produkty dla siebie!

W Fabrollo znajdziesz żaluzje drewniane i aluminiowe, rolety dzieńnoc, rzymskie oraz zewnętrzne, a także plisy i moskitiery. Sprawdź dostępne produkty i udekoruj swoje wnętrza wysokiej jakości osłonami na okna. Jako producent przesłon okiennych ze Szczecina (https://fabrollo.pl/), firma wykonuje również zamówienia zgodne z indywidualnymi wytycznymi klienta – to gwarancja oryginalności i funkcjonalności!