Są uznawane za najbardziej uniwersalne osłony przeciwsłoneczne, świetnie sprawdzające się zarówno w mieszkaniach, jak i biurach. Mowa o żaluzjach, które są trwałe, funkcjonalne i estetyczne. Jakie jednak wybrać – aluminiowe, czy drewniane? Pracownicy sklepu internetowego Fabrollo.pl podpowiadają, czym kierować się przy wyborze tego rodzaju rozwiązań i po które sięgnąć, by być zadowolonym z zakupu.

W czym tkwi tak duża popularność żaluzji?

Przede wszystkim stanowią one doskonałą alternatywę dla zasłon oraz firan, które powoli odchodzą do lamusa. Mogą też z powodzeniem zastąpić materiałowe rolety okienne, które nie zawsze pasują do stylu wnętrza. Żaluzje, zarówno te aluminiowe, jak i drewniane, zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także gwarantują prywatność. Zajmują też stosunkowo niewiele miejsca, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach o niedużym metrażu.

Jakie żaluzje wybrać: z drewna, czy z aluminium?

Zastanawiając się, jaką osłonę przeciwsłoneczną wybrać, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczenia. Modele aluminiowe najczęściej montuje się w łazienkach, kuchniach oraz garażach, ponieważ nie sprawiają większych trudności w czyszczeniu. Można je myć miękką szmatką namoczoną w wodzie z dodatkiem mydła. Ich niezaprzeczalną zaletą jest także fakt, że dobrze prezentują się nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale także w obiektach użyteczności publicznej.

Z kolei żaluzje drewniane pozwalają ocieplić przestrzeń i nadać jej niepowtarzalnego uroku. Są wykonywane przy użyciu naturalnego drewna, dlatego pięknie wkomponowują się zwłaszcza w wystrój pomieszczeń rustykalnych, skandynawskich, vintage oraz tych zaaranżowanych zgodnie z trendami eko. Bogaty wybór gatunków drewna, kolorów oraz wzorów sprawia, że wygląd tego typu osłon można z łatwością dopasować do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie modele są przystosowane do wnętrz o dużej wilgotności.

Podsumowanie

Zarówno żaluzje drewniane, jak i aluminiowe pozwalają w estetyczny sposób zaaranżować okno. Są przy tym trwałe i nie sprawiają problemów w montażu. Jeśli wciąż nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować, zachęcamy do kontaktu z konsultantami ze sklepu internetowego Fabrollo.pl. Nasi pracownicy doradzą Ci w wyborze optymalnego produktu.