Jeśli uważasz, że rynek wewnętrznych osłon okiennych został zdominowany przez rolety, jesteś w błędzie. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się żaluzje, które poza tym, że są praktyczne, są też niesłychanie modne, zwłaszcza jeśli chodzi o te wykonane z naturalnych materiałów. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej żaluzjom drewnianym i zweryfikujemy, jak sprawdzają się we wnętrzach.

Czym różnią się żaluzje od rolet?

Rolety okienne najczęściej wykonane są z materiału i poruszają się w dwóch prowadnicach. Natomiast żaluzje stanowią swego rodzaju „kurtynę” składającą się z odpowiednio wyprofilowanych listewek, która nie posiada dodatkowych bocznych elementów. Każde z tych rozwiązań pozwala zachować prywatność wnętrza i zapewnia ochronę przeciwsłoneczną. Pojedyncze rolety nie dają jednak możliwości zasłaniania dużych przeszkleń, np. w biurowcu. W takiej sytuacji o wiele lepszym wyborem są żaluzje.

W jaki sposób powstają żaluzje drewniane?

Do produkcji tego typu osłon wykorzystywane jest naturalne drewno, które korzystnie prezentuje się praktycznie w każdej aranżacji. Tworzone przy jego użyciu żaluzje pięknie dekorują pomieszczenie, chroniąc je przed spojrzeniami osób z zewnątrz i zabezpieczając przed nadmiernym nagrzaniem. Dzięki różnej szerokości lameli dają się z łatwością dopasować do większości rozmiarów okien, dobrze wyglądając zarówno w przestronnych salonach, jak i niedużych gabinetach.

W ofercie Fabrollo posiadamy żaluzje drewniane dostępne w trzech szerokościach lameli:

  • 25 mm,
  • 50 mm,
  • 70 mm.

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje drewniane?

Przede wszystkim osłony te są funkcjonalne i dekoracyjne zarazem. Świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Z uwagi na sztywną konstrukcję są trwałe, wytrzymałe i nie sprawiają większych problemów w czyszczeniu. Żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 25 mm najczęściej steruje się za pomocą łańcuszka, natomiast te większe wyposaża się w nowoczesne sterowanie automatyczne.

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz solidnych i estetycznych żaluzji drewnianych, zachęcamy Cię do zapoznania się z asortymentem firmy Fabrollo ze Szczecina. Nasze produkty są dostępne w szerokiej gamie kolorów, a dzięki wykonaniu z wysokiej jakości drewna zapewniają bezawaryjne funkcjonowanie przez wyjątkowo długi czas.