Nie można zaprzeczyć temu, że pionowe żaluzje kojarzą się z biurem. Może czas najwyższy je odczarować? Okazuje się, że wystarczy zadbać o detale, a charakter tej ozdoby całkowicie się odmienia. Przedstawiamy pomysły na użycie wertykalnych żaluzji do aranżacji domu. W naszym sklepie w Szczecinie oferujemy również rolety, plisy i moskitiery.

Kiedy warto się zdecydować?

Dekoracja powinna nie tylko nadawać pomieszczeniu ładny wygląd, ale również tuszować jego mankamenty. Żaluzje ułożone pionowo optycznie wydłużają ścianę, dzięki czemu ma się wrażenie, że pomieszczenie jest przestronniejsze. Jeśli sufit znajduje się nisko, to w oknach powinny pojawić się żaluzje wertykalne. Zapewniają one lepsze krycie niż modele poziome, dlatego warto wybrać je dla zapewnienia sobie większej dozy prywatności. Są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż modele horyzontalne. Dlatego rozważ ich montaż na przykład na balkonie. Oto nasze propozycje na wykorzystanie tych dekoracji w trzech wnętrzach: salonie, kuchni i sypialni.

  1. Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Ta przestrzeń zasługuje na wyjątkową aranżację. Dekoracja, której elementy są ułożone pionowo, wprowadza do wnętrza więcej dynamizmu. Wertykalne żaluzje stanowią sposób na ożywienie tradycyjnego wystroju. Chcąc zadbać o przytulną atmosferę, a jednocześnie dodać pomieszczeniu lekkości i przestronności, warto zdecydować się na jasną kolorystykę – biele, beże i kremowe odcienie. Taki dodatek pasuje do stylu nowoczesnego i skandynawskiego, a także eklektycznego, jeśli tylko lubimy połączenie tradycji ze współczesnością.
  2. Pionowo ułożone lamele pozwalają precyzyjnie operować ilością światła, jaka przedostaje się do wnętrza. Polecamy ich wybór w kuchni, w której znajdują się duże okna wychodzące na ulicę. Wertykalne żaluzje zapewniają odpowiednie oświetlenie przy jednoczesnej ochronie przed wzrokiem przechodniów. Kolorystyka wyposażenia powinna pasować do stylu kuchni. Oferujemy modele żaluzji w rozmaitych barwach i wzorach, a także modele aluminiowe i drewniane.
  3. Te akcesoria okienne wprowadzają intymną atmosferę. Doskonale nadają się zatem do sypialni. Ciemniejsza kolorystyka sprawi, że wnętrze będzie bardziej szykowne. Wykonujemy dekoracje na wymiar, dlatego możesz dopasować je do okien o niestandardowym kształcie.

Zapraszamy do naszego salonu w Szczecinie – posiadamy również bogaty wybór rolet, plis i moskitier. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego montażu.